Окупанти перешкоджають роботі СММ ОБСЄ на Донбасі: опубліковано нові дані

Окупанти перешкоджають роботі СММ ОБСЄ на Донбасі: опубліковано нові дані

Українська сторона СЦКК повідомляє про перешкоди з боку збройних формувань РФ у виконанні мандата Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ. Про це йдеться у повідомленні на сторінці Операції об’єднаних сил у соціальній мережі Facebook.

Зокрема, 2 серпня 2021 року медичний персонал лікарні тимчасово окупованого населеного пункту Горлівка вкотре відмовився надати СММ інформацію про стан нібито постраждалої від обстрілів Збройних Сил України жінки.

Це відбувається на тлі масового тиражування окупантами інформації про нібито поранення місцевих жителів внаслідок обстрілів з боку Збройних Сил України та з наступним зверненням до спостерігачів СММ ОБСЄ з вимогою втрутитися в ситуацію та вплинути на Збройні Сили України.

Варто наголосити, що факти ненадання Місії інформації про громадян, які за повідомленнями окупантів нібито зазнали поранень на тимчасово окупованих територіях мають системний характер. Зокрема Місія фіксувала подібні випадки в лікарнях тимчасово окупованих Горлівки та Луганська (звіти 153/2021 від 3 липня та 152/2021 від 2 липня).

З метою дискредитації Збройних Сил України російсько-окупаційні війська використовують місцевих жителів, які мешкають на тимчасово окупованій території. Вони телефоном повідомляють Місію про поранення, фабрикуючи таким чином фейкові повідомлення. Однак перевірити їх правдивість неможливо, так як медичний персонал лікарень відмовляється надавати інформацію про стан нібито постраждалих.

Такі дії збройних формувань РФ засвідчують безпідставність їхніх звинувачень Збройних Сил України у начебто причетності до обстрілів населених пунктів на тимчасово окупованій території та, як наслідок, поранень місцевих мешканців. Це являється нічим іншим, як елементами кампанії з фальсифікацій та маніпулятивної пропаганди противника.