Окупанти запускають дрони над ЗАЕС

Російські окупанти використовують дрони-камікадзе над ядерними реакторами захопленої росіянами Запорізької атомної електростанції.

За допомогою засобів радіоелектронної розвідники отримали відео з fpv-безпілотника. На ньому є маркування UT4D.TT, що вказує на поставку дрона окупаційним військам Міністерством оборони РФ, повідомляє Головне управління розвідки Міноборони.

“Траєкторія польоту російського дрона-камікадзе пролягає над енергоблоками ЗАЕС у бік підконтрольних Україні Нікопольської та Марганецької громад, які зазнають постійних атак ворога”, – йдеться у повідомленні.

Росіяни використовують територію ЗАЕС для запусків безпілотників. Вони користуються тим, що українські війська не можуть завдавати вогонь у відповідь у півторакілометровій зоні довкола станції, пояснив представник ГУР МО України Андрій Черняк у коментарі “Бабель”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ситуація на ЗАЕС може різко погіршитись – МАГАТЕ

Пускові майданчики для дронів окупанти розмістили прямо біля шостого реактора ЗАЕС.

“Крім того, з літа 2023 року територію захопленої атомної електростанції росіяни почали використовувати для тренувань пілотів fpv-дронів – цим займається так звана школа “Арханґєл”, яка фінансується головним управлінням генштабу ЗС РФ”, – додали у розвідці

Така поведінка загарбників на ядерному об’єкті може мати катастрофічні наслідки.

Три безпілотники 7 квітня впали на окупованій Запорізькій АЕС та поблизу неї. Вони вразили обладнання для спостереження та зв’язку на даху реактора 6-го енергоблока та військовий автомобіль.

Директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі закликав утримуватися від дій, які суперечать п’яти принципам МАГАТЕ та порушують ядерну безпеку.