Ольга Нікітенко: “Паперовий стакан може бути носієм смислів”

Головна Сторінка » Ольга Нікітенко: “Паперовий стакан може бути носієм смислів”

Виробництво паперової упаковки та одноразового посуду стало одним із найдинамічніших напрямків в економіці України. Ємність ринку, за прогнозами експертів, вже до 2026 року досягне $720 млн. Стрімке зростання попиту породжує серйозну конкуренцію серед виробників. Щоб виділитися зараз, потрібно міняти курс із масового виробництва на індивідуальний підхід, каже Ольга Нікітенко, підприємиця, власниця компанії з виробництва крафтового пакувального паперу для продуктів та одноразового паперового посуду. Вона першою запропонувала брендування одноразового посуду, отримала співпрацю з провідними підприємствами країни та переконана, що дизайн паперевого стакана здатний вплинути не на один бізнес.

Більше ніж упаковка

Паперова упаковка – винахід не новий. Інструментом зберігання та перенесення товарів вона служить вже більше століття. Так було і 20 років тому, коли Ольга Нікітенко з чоловіком розпочала бізнес у цій галузі. Ніша була майже вільна, а переваги клієнтів не відрізнялися вибагливістю. Зараз – зовсім інша справа. Від виду упаковки може залежати вибір покупця.

“Дослідження показали, що продукт у крафтовій упаковці з цікавим логотипом є привабливішим, ніж той, що загорнуть у безликий матеріал. Упаковка зараз – це “обличчя” компанії, і той самий паперовий стакан може бути носієм смислів”, – пояснює Нікітенко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому коробки для піци квадратні: несподіване пояснення

Підхід Нікітенко до упаковки змінив погляд бізнесу на упаковку – вона першою в Україні запропонувала зробити з паперового стакана засіб комунікації компаній із клієнтами. Упаковка стала носієм інформації про акції та новинки, а також засобом відображення місії компанії та інструментом створення емоційного зв’язку. Так і сам бізнес з виробництва упаковки, який ще років 15 тому сприймався швидше як технічний і не престижний, вийшов на передній план і став інструментом впливу на покупців, засобом створення іміджу та додатковим способом розвитку компаній. Так Ольга Нікітенко зуміла зробити чергове підприємство з виробництва упаковки лідером ринку та трендсеттером.

Дизайн для розвитку бізнесу

Для створення унікальних та “чіпляючих” упаковок зі змістом Нікітенко створила креативну групу. Барвисті ілюстрації, оригінальні шрифти та креативні елементи дизайну – те, що дозволило компанії виділитися на висококонкурентному ринку та залучити постійних замовників: власників кав’ярень та виробників продуктів, – тих, кому важливо доносити смисли.

“Власники кав’ярень, барів та ресторанів хочуть, щоб у них не просто випили кави та забули. Вони хочуть бути пізнаваними і незабутніми, а для цього упаковка підходить чудово. Бізнес отримує 2 в 1 – ємність для продажу продукту та власну рекламу”, – пояснює підприємиця.

Вона придумала ще один хід – пропонувати клієнтам розробку брендингу, заощаджуючи їхній час та гроші. Так з’явились нові великі замовники. Своїх фахівців Нікітенко відправляє до них на підприємство, щоб краще зрозуміти, чого хоче клієнт, що має і як можна привернути увагу до бренду.

“Мета – зацікавити чи навіть розсмішити споживача, тоді він точно запам’ятає бренд, тому наші дизайнери вписують на упаковку чи посуд мем або цікаві факти”, – пояснює Нікітенко.

Правильне пакування впливає і на зростання продажів, зазначає підприємиця. Саме тому серед її постійних замовників хлібозавод “Кулиничі” – одне з провідних хлібопекарських підприємств України. Фахівці креативного відділу компанії Ольги Нікітенко розробили для нього відомий дизайн, який відображає традиції та якість продукції заводу, чим привертає увагу покупців.

Розробки для заміни імпорту

Головне завдання виробника одноразового посуду та упаковки – зробити його зручним для споживачів. І тут потрібна інженерна думка, каже керівниця компанії Ольга Нікітенко та зізнається, що одним із найскладніших викликів для неї було створення гофрованого стакана з “подвійною стінкою”. Того самого, який зазвичай захищає пальці любителів кави та чаю від опіків. Компанія Нікітенко розробила унікальну накладку, яка сприяла заміщенню на ринку імпортного продукту.

“В Україні на той момент використовували китайський імпорт. Ми вирішили замістити його на свій, можна сказати, національний продукт. Так, амбітно, але без амбіцій успішний бізнес не збудувати”, – каже підприємиця.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кава в зернах чи мелена: поради професіонала, що обрати справжньому кавоману

У країні тоді ще не було технологій, які б дозволили “скрутити” картон горизонтально і не зламати його. Після довгих експериментів Нікітенко зрозуміла, що річ у сировині. Вона запропонувала виробникам картону змінити технічні характеристики за її рекомендаціями, вони погодилися, і справа пішла.

“Нам вдалося створити український продукт із перевагою у собівартості – набагато вигідніше купувати своє, ніж імпортувати з будь-якої країни. Для мене це особливе почуття – створити те, що приносить користь широкому колу людей”, – каже Нікітенко.

Нові ідеї – нові горизонти

На її нестандартний підхід звернула увагу велика мережа магазинів Metro, і запропонувала Нікітенко запустити лінію упаковки різного призначення для продажу в роздріб на своїх прилавках.

“Ідея була такою. Підприємці могли тепер просто прийти до гіпермаркету та купити пакувальний папір для свого виробництва. Їм більше не потрібно було шукати в інтернеті постачальника та чекати на виготовлення замовлення”, – розповідає Нікітенко.

Для великих партій довелося перебудувати технологічну лінію, створити пакувальний цех і розширити штат співробітників. Все це Нікітенко зробила лише за півроку. У планах компанії – розширити виробництво та асортимент: додати упаковку для побутових потреб та рибальського приладдя. Пропонувати ринку нові ідеї – чи то власні розробки замість імпортних, чи неординарний підхід до банального паперового стаканчика – це саме той елемент, каже підприємиця, який дозволяє бізнесу відрізнятися від маси конкурентів.