fbpx

ООН вимагає від Казахстану розслідувати розстріли і причини арештів

Головна Сторінка » ООН вимагає від Казахстану розслідувати розстріли і причини арештів

Управління ООН з прав людини вимагає “негайного, незалежного та неупередженого розслідування” вбивств у Казахстані, у тому числі, щоб виявити, наскільки було необхідно застосування сили з боку правоохоронних органів та армії країни.

Треба розібратися, хто з майже 10 тис. затриманих у Казахстані брав участь у мирних протестах, а хто прийшов на них озброєним, заявила представник ООН Ліз Троссел, повідомляє УНІАН.

“Близько 9 900 людей перебувають у ув’язненні на 11 січня. Це, безумовно, величезна цифра. Ми хотіли б сказати, що згідно з міжнародним законодавством люди мають право на мирний протест і право висловлювати свою думку. І вони не повинні бути затримані просто за висловлення свого” думки”, – наголосила вона.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Токаєв скасував режим НС у трьох областях

Міністри оборони країн-учасниць ОДКБ проведуть позачергове засідання. Вони обговорюватимуть, як виводити своїх “миротворців” із Казахстану. Президент Касим-Жомарт Токаєв хоче завершити “миротворчу місію” ОДКБ у Казахстані з 13 січня 2022 року. Він звернувся з таким проханням до Миколи Пашиняна вірменського прем’єра, який очолює Раду колективної безпеки організації.

З 2 січня у Казахстані тривали протести через підвищення ціни на скраплений газ. Їхній розвиток стрімкий від соціальних вимог до розстрілів людей на вулицях. Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв попросив допомоги у ОДКБ (Організація договору про колективну безпеку. Входять Білорусь, Вірменія, Казахстан, Киргизстан, Росія та Таджикистан).