Операція ЗСУ на Курщині наблизила США до рішення дозволити Україні бити в глиб території РФ – ЗМІ

Операція ЗСУ на Курщині наблизила США до рішення дозволити Україні бити в глиб території РФ – ЗМІ

Операція Збройних сил України в Курській області наблизила США до рішення дати дозвіл Україні на удари в глиб території РФ далекобійною зброєю.

Але наразі від цього країну стримуватимуть внутрішні політичні моменти, як от вибори президента США. Про це пише у матеріалі “Далекобійні ракети. Шість причин, через які США не дають Україні бити вглиб Росії” оглядач відділу міжнародної політики ZN.UA Володимир Кравченко.

Автор із посиланням на одне з джерел ZN.UA припускає, що Україна може отримати таке право ще до кінця року. При цьому на рішення Вашингтона все менше впливатиме страх перед ескалацією, а от президентські вибори в США матимуть вирішальне значення.

Аналітик вказує, що переконати США погодитись на українські прохання можуть кілька ґрунтовних аргументів:

Якщо Україна не розбомбить прилеглих аеродромів у Росії, то військова та гуманітарна ситуація погіршуватиметься. Відповідно зростатиме необхідність збільшити розмір допомоги Україні;

Україна може протестувати далекобійні ракети в бойових умовах;

Погрози Росії – це лише шантаж, що доводить курська операція;

Київ може підписати угоди, зафіксувавши свої зобов’язання берегти технології й, можливо, організувати виробництво ракет на своїй території.

Кравченко нагадує, що у випадку з танками, літаками, засобами ППО Захід зрештою все-таки давав Україні потрібне, але занадто мало й занадто пізно.

“Натомість курська операція показала, що Україна вміє перемагати, якщо не створювати їй штучних бар’єрів. Вчасно ж передані далекобійні ракети й дозвіл бити по військових цілях углиб російської території збільшують шанси українців здобути перемогу на полі бою й принести мир і стабільність до Європи”, – зазначає автор.

Наступ українських військ у Курській області триває майже два тижні.

Зараз там фіксують нові просування ЗСУ територією РФ, повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).