Опозиція в Німеччині висловлює бажання, щоб Бундестаг проголосував за передачу ракети Taurus Україні

Опозиція в Німеччині висловлює бажання, щоб Бундестаг проголосував за передачу ракети Taurus Україні

Лідер німецької опозиційної партії Християнсько-демократичний союз (ХДС) Фрідріх Мерц звернувся з ініціативою провести голосування в Бундестазі щодо можливої передачі Україні далекобійних ракет Taurus.

Мерц заявив, що фракція ХДС планує внести на розгляд парламенту резолюцію, яка міститиме пропозицію щодо надання Україні цих ракет. Очікується, що голосування відбудеться після виступу Єви Хегль, представниці Соціал-демократичної партії Німеччини та уповноваженої з питань оборони.

Мерц наголошує на критичності ситуації в Україні, зазначаючи, що українські військові наразі не мають достатньо можливостей для відтіснення російських військ. Він вважає, що ракети Taurus можуть сприяти зміні ситуації на користь Збройних Сил України.

Також Мерц закликав членів німецького уряду підтримати цю ініціативу. Відомо, що Україна вже зверталася до Німеччини з проханням про постачання Taurus, ракет, здатних вражати цілі на відстані до 500 км, проте німецький канцлер Олаф Шольц висловився проти цього. Він побоюється, що Україна може використовувати таке озброєння для ракетних ударів по території Росії, що спричиняє зростання політичного тиску на нього.