На сьогодні процедура оскарження рішень військово-лікарських комісій (ВЛК) залишається незмінною, однак введено нове положення, яке передбачає перенаправлення на медичний огляд до комісій вищого рівня.
Про це розповів голова Центральної військово-лікарської комісії Збройних Сил України Дмитро Мірошниченко під час брифінгу, передає Gazeta.ua.
Він зазначив, що якщо людина не погоджується з рішенням районного ТЦК після проходження медичного огляду, вона має право подати заяву про повторний розгляд. У такому разі керівник ТЦК зобов’язаний скерувати заявника до ВЛК вищого рівня, наприклад, обласної комісії.
Мірошниченко пояснив, що існує два типи оскарження: досудове та судове.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки “обмежено придатних” зберігають статус після перекомісії
Щодо досудового, то спочатку рішення районного ТЦК оскаржується у міському ТЦК, який контролює роботу всіх районних ТЦК. Якщо необхідно, можна звернутися до штатної військово-лікарської комісії. У разі незгоди з рішенням штатної ВЛК (якщо це не центральна комісія), його можна оскаржити в центральному органі.
Судове оскарження можливе лише після проходження всіх етапів досудового розгляду.
За його словами, було оскаржено “десятки тисяч рішень ВЛК”.
В Україні планують запровадити реформу військово-лікарських комісій (ВЛК). Новий підхід дозволить не відвідувати ТЦК, а також унеможливить маніпуляції та зловживання.
Зокрема, сучасна система ВЛК має два недоліки. З одного боку, вона дозволяє окремим особам уникати військової служби без законних підстав. З іншого богу, система не запобігає включенню до лав ЗСУ осіб із серйозними захворюваннями, що створює додаткові труднощі для армії.
Крім того, тепер для проходження ВЛК більше не потрібно йти до ТЦК. Військовозобов’язані особи зможуть самостійно обрати лікарню, де бажають проходити медогляд. Звідти дані будуть потрапляти до Електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ).