fbpx

Парад у Москві продемонстрував ізольованість Путіна – CNN

9 травня російський диктатор Володимир Путін спробував продемонструвати силу, але парад у Москві лише показав геополітичну ізольованість президента Російської Федерації.

У своїй промові Путін провів паралель між своїм повномасштабним вторгненням в Україну та жертвами Другої світової війни, пише CNN.

“В оточенні ветеранів, які залишилися живими після того, що в Росії досі називають Великою вітчизняною війною, Путін виставив себе захисником ослабленої Росії, проти якої нібито виступають глобалістські еліти Заходу” зазначає видання.

Невдачі, яких зазнає армія РФ у Бахмуті на Донбасі, послужили різким контрастом пишності та урочистостям на Червоній площі.

“Цей факт наочно продемонстрував засновник приватної армії найманців “Вагнера” Євген Пригожин, який у соціальних мережах обрушився з критикою на військове керівництво Росії” сказано у матеріалі.

У статті зазначили, що візит голови Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн до Києва акцентував на ізоляції Путіна від Європи та Заходу.

Водночас серед найвищих гостей на святкуванні 9 травня в РФ були диктатор, який перебуває під санкціями ЄС, Олександр Лукашенко з Білорусі, Емомалі Рахмон із Таджикистану та династичний лідер Сердар Бердимухамедів із Туркменістану.

Військовий парад, який відбувся у вівторок на Червоній площі в Москві, був коротшим, ніж у попередні роки. Там проїхав один 80-річний танк Т-34 та не було авіації.

Командував парадом головком Сухопутних військ генерал Олег Салюков, а приймав міністр оборони Сергій Шойгу, який перехрестився перед виїздом на площу. Перед початком заходу виступив і сам Путін, який повторив свої звинувачення щодо України та Заходу.

Слухати його приїхали глави лише шести країн: Вірменії, Таджикистану, Киргизстану, Казахстану, Узбекистану, Туркменістану, а також самопроголошений президент Білорусі.

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко не виступив у Мінську із традиційною промовою на 9 травня. Замість нього виступив міністр оборони Білорусі Віктор Хренін. У попередні роки зазвичай виступав Лукашенко.

Під час параду у Москві на руці Лукашенка помітили бинт. Лукашенко не брав участі у неформальному сніданку, куди президент країни-агресорки РФ Володимир Путін покликав президентів Казахстану, Таджикистану, Киргизстану, Узбекистану і прем’єр-міністра Вірменії.

Generated by Feedzy