Патрік може стати четвертим. Всі бразильські футболісти в історії збірної України

Головна Сторінка » Патрік може стати четвертим. Всі бразильські футболісти в історії збірної України

Напередодні в ЗМІ з’явилася інформація, що 30-річний півзахисник “Шахтаря” Алан Патрік може отримати українське громадянство.

Це вже не перший випадок, коли саме донецький клуб хоче натуралізувати бразильського футболіста. У чемпіонаті України діє ліміт на легіонерів, і “помаранчево-чорні” намагаються обійти його різноманітними методами.

Gazeta.ua пропонує згадати всіх бразильських футболістів, які були натуралізовані та зіграли за національну збірну України. Саме бразильських, тому Марко Девича із Сербії чи Артема Мілевського з Білорусі у переліку не буде.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Збірна України визначилася, де прийматиме суперників у матчах Ліги націй

Едмар

41-річний Едмар Галовський де Ласерда народився у штаті Сан-Паулу. Починав кар’єру, звичайно ж, у себе на батьківщині, встиг пограти навіть за триразового чемпіона країни “Інтернасьйонал”.

На початку 2003 року перебрався в Україну і почав виступати за сімферопольську “Таврію”. 2007-го перейшов у харківський “Металіст”, де провів вісім яскравих сезонів. Сезон-2015/16 провів у “Дніпрі”, після чого переїхав у США. 2017 року повернувся в Україну і пограв за “Металіст 1925”.

Едмар отримав український паспорт на початку 2011 року. І дорікнути гравцю, що він погнався за доларами, не можна. Едмар одружився з українкою і досі розповідає, що саме наша країна дала йому все в житті. Отримував навіть повістку до українського військомату.

Щоправда, натуралізація допомогла і “Металісту”, в якому в той час було багато легіонерів. Проте виклику до національної збірної Едмару ніхто не обіцяв.

Та все ж його викликали. У нашій збірній Едмар дебютував у серпні 2011 року в матчі проти Швеції. Загалом у жовто-синій футболці провів 15 поєдинків. Останній – у жовтні 2014-го проти Північної Македонії. Забив один гол, відзначившись у воротах Сан-Марино у вересні 2013-го. Також на його рахунку три гольові передачі.

Наразі Едмар, який завершив кар’єру два роки тому, відкрив футбольне агентство в Бразилії. Також у його планах розпочати тренерську діяльність в США.

Марлос

33-річний Марлос Ромеро Бонфим народився в штаті Парана і в Бразилії виступав за “Корітібу” і “Сан-Паулу”, після чого на початку 2012 року переїхав в “Металіст”, де відразу ж став одним з лідерів команди.

Помітив талановитого бразильця “Шахтар”. Влітку 2014-го гравець за 8 млн змінив харківський клуб на донецький.

Українське громадянство Марлос отримав у вересні 2017 року. І “Шахтар”, і сам футболіст запевняли, що зміна громадянства відбулася не через збірну. Однак були чутки, що гравець за такий свій крок отримав $1 млн. Донецький клуб всіляко заперечував цю інформацію.

Дебютував за збірну України Марлос буквально через кілька днів після отримання паспорта. Прем’єрним для нього став матч проти Косова. Оголосив про завершення виступів у синьо-жовтій футболці влітку минулого року. Останнім поєдинком для нього стала гра на Євро-2020 проти Австрії. Всього за збірну відіграв 26 зустрічей, забив один гол (у ворота Литви у вересні 2019-го), віддав шість результативних передач.

Наразі Марлос перебуває без клубу. Він став вільним агентом 1 січня. Очікується, що продовжить кар’єру в США, про що сам повідомив пресі, хоча назву нової команди не уточнив.

Жуніор Мораєс

На момент написання останнім бразильським футболістом, який отримав українське громадянство, є скандально відомий Жуніор Мораєс. 34-річний уродженець штату Сан-Паулу на батьківщині пограв за кілька команд, у тому числі “Сантос”.

Транзитом через Молдову Жуніор на початку 2011 року потрапив у “Металург”. Однак в офіційних іграх за донецький клуб так і не зіграв, а перебрався в софійський ЦСКА. У Болгарії Мораєс провів один сезон, після чого повернувся в “Металург”.

Футболіст багато забивав, чим привернув увагу лідерів. У травні 2015-го перейшов у “Динамо”. 2017 року кияни віддавали гравця в оренду в китайський клуб “Тяньцзінь”. Влітку 2018-го Жуніор, незважаючи всі заяви, перейшов з “Динамо” в “Шахтар” як вільний агент, за що його досі ненавидять прихильники київської команди.

Громадянство України Мораєс отримав у березні 2019 року, хоча перед тим заявляв, що має намір зарекомендувати себе і потрапити в збірну Бразилії. У деяких ЗМІ знову були чутки, що футболіст отримає за своє рішення компенсацію. До того ж, “Шахтар” позбавив ще одного гравця статусу легіонера.

Дебютував за збірну України в березні 2019-го в матчі проти Португалії. Згодом виник скандал, ніби Жуніор не мав права грати за нашу національну команду, однак УЄФА стала на бік Української асоціації футболу. Мораєс провів за “синьо-жовтих” 11 матчів, забив один гол (у ворота Фінляндії в березні минулого року), віддав один асист.

Востаннє у футболці збірної футболіст виходив у березні 2021-го проти Казахстану. Враховуючи важку травму і вік гравця, він уже навряд отримає виклик у національну команду. Контракт Жуніора із “Шахтарем” діє до 30 червня.

Алан Патрік

Поповнити цей список може 30-річний Алан Патрік. Уродженець штату Сан-Паулу. На батьківщині почав кар’єру в “Сантосі”, звідки 2011 року перебрався в “Шахтар”.

Закріпитися в основному складі донеччан протягом довгого часу не міг і тричі відправлявся в оренди в бразильські клуби.

Враховуючи, що Алан грав за збірні Бразилії U-19 і U-20, навряд чи розглядається його виступ за національну збірну України. Просто “Шахтарю”, як уже було зазначено, треба зменшити кількість легіонерів. Хоча, можливо, якось вдасться домовитися і про цей нюанс, адже за бразильські збірні Патрік виступав понад 10 років тому.

Свого часу отримати українське громадянство пропонували ще двом футболістам “Шахтаря” – Тайсону та Ісмаїлі.

Перший у підсумку отримав виклик у збірну Бразилії, а другий відмовився від пропозиції.