Пенсію оформлятимуть у “Дії”

Home Новини звідусіль Пенсію оформлятимуть у “Дії”

З 29 листопада перерахувати й оформити пенсію можна безкоштовно онлайн у додатку “Дія”.

 Щороку понад мільйон українців оформлюють призначення чи перерахунок пенсії. При цьому годинами стоять у чергах. Перенести ці послуги в онлайн було необхідно, говорить міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, 30 років. Ми максимально спростили процедуру: скоротили кількість документів, полів для заповнення та час очікування.

Для оформлення пенсії необхідно завантажити на смартфон “Дію” та авторизуватися. У розділі “Пенсії, пільги та допомога” обрати пункт “Призначення пенсії”. У ньому заповніть коротку анкету, вказавши місце проживання, вид пенсії та спосіб виплати. Потім внесіть інформацію про трудовий стаж, догляд за дітьми чи непрацездатними особами й інші дані, які впливають на розрахунок виплати. Наостанок завантажте скан-копії паспорта, ідентифікаційного коду та лишіть кваліфікований електронний підпис.

Рішення про призначення пенсії ухвалюватимуть 10 робочих днів. Відповідь або лист про потребу уточнити дані прийдуть на електронну пошту.

 Це швидкий і надійний спосіб. Документи в електронному форматі завжди доступні й ніде не загубляться, каже фахівець із розвитку електронних послуг 31‑річний Мстислав Банік. Ми звикли користуватися паперовою формою, але це додає проблем. Коли люди йдуть на пенсію, то починають шукати всі необхідні документи, які могли з часом загубиться, зіпсуватися. Або об’їжджають підприємства, де працювали, щоб узяти якусь довідку.

Паралельно оформити чи перерахувати пенсії можна буде й у старому варіанті.

 Міністерство не дискримінує паперове оформлення, додає Банік. Воно завжди залишається доступним. Але в більшості вже є відповідні телефони для “Дії”. Також пенсіонери мають родичів чи знайомих, які можуть допомогти з правильним заповнення заяв. Проблем з цим не повинно бути.

У “Дії” також доступні інші послуги: заява на субсидії, довідки про трудовий, страховий стаж, доходи пенсіонера, витяг із реєстру застрахованих осіб.