Російська Федерація розробляє протисупутниковий ядерний пристрій дії для застосування у космосі.
Він становитиме загрозу для усіх супутників усіх країн та компаній світу, заявив представник Пентагону, помічник міністра оборони США з питань космічної політики Джон Пламб у ході слухань на підкомітеті з питань збройних сил Палати представників Конгресу, пише NBC News.
“Росія упродовж певного часу розробляє протисупутниковий ядерний пристрій, який у разі застосування виведе з ладу не лише військові супутники у навколоземній орбіті, а й цивільні та комерційні. Якщо РФ застосує цю ядерну зброю – низька навколоземна орбіта стане непридатною для використання щонайменше упродовж року. Концепція, яка нас турбує, полягає в тому, що Росія розвивається”, – сказав він.
За оцінками Пентагону, загроза зараз не є неминучою, однак оборонне відомство США стурбоване цією програмою.
“Росія доведе розпочате до кінця і застосує таку зброю у космосі. Низька навколоземна орбіта – найпоширеніша орбіта для супутників – стане непридатною для використання, можливо, до року через випромінювання від ядерного вибуху. Водночас приблизна оцінка застерігає про те, що супутники, які не захищені від ядерної детонації в космосі, якими є більшість супутників, можуть бути пошкоджені та постраждати, а деякі з них будуть піддані негайному вибуху”, – зазначив Пламб.
Відтак наслідки агресії РФ у космосі без перебільшення відчує увесь світ. Ядерний вибух у космосі матиме руйнівні наслідки для багатьох.
“Зброя, яку розробляє РФ, може становити загрозу для всіх супутників, якими керують країни та компанії по всьому світу, а також для життєво важливих комунікаційних, наукових, метеорологічних, сільськогосподарських, комерційних служб і служб національної безпеки. Ми вважаємо, що будь-хто безвідповідально навіть думає про розгортання або використання ядерного пристрою в космосі”, – заявив днями у Конгресі міністр оборони США.
Американські сили дадуть відповідь, якщо Росія атакує супутники.
Згідно з публічно доступною інформацією, РФ зараз намагається оволодіти протисупутниковими технологіями. Про це сказав координатор Ради національної безпеки США зі стратегічних комунікацій Джон Кірбі.