Переговори в ТКГ: голова української делегації був “недипломатичним”, росіяни вимагали змінити закон про статус Донбасу — Гармаш

Переговори в ТКГ: голова української делегації був “недипломатичним”, росіяни вимагали змінити закон про статус Донбасу — Гармаш

Член української делегації в Тристоронній контактній групі Сергій Гармаш розповів, як пройшло засідання ТКГ 15 вересня.

У своєму Facebook він написав, що віцепрем’єр Олексій Резніков, який очолює делегацію під час відсутності Леоніда Кравчука, “вперше був настільки “недипломатичним” і закликав російську сторону “не морочити голову, відкрити КПВВ і припинити вигадувати причини”, щоб цього не робити.

Під час переговорів російські представники стверджували, що ОРЛО не відчиняє КПВВ нібито через те, що Україна не дає “цілодобових гарантій безпеки”, а Резніков це спростував, зачитавши лист Міністерства оборони України про “безстрокові гарантії”. Також він нагадав, що з української сторони КПВВ відкриті і ОРЛО приймає через них вантажі, незважаючи на “відсутність гарантій”.

На думку Гармаша, цього року імплементувати формулу Штайнмаєра в українське законодавство не вдасться:

“Справа в тому, що, згідно з Мінськими угодами, ми маємо узгодити її [формулу Штайнмаєра] з запрошеними в ТКГ консультантами. Але Москва блокує обговорення і формули, і тексту поправки в закон. Сам же закон Про особливості… ОРДЛО втрачає свою силу вже в кінці грудня… Коли депутати вирішуватимуть, продовжувати його дію ще на рік або не продовжувати, узгодити текст поправки буде вже фізично неможливо”.

Журналіст також заявив, що російську сторону не влаштовує закон про особливий статус Донбасу, ухвалений 2014 року, і вона вимагає його перегляду — на думку Гармаша, щоб “процес був нескінченним”.

“Більш близька тактична мета — звинуватити Україну в невиконанні зобов’язань, взятих на саміті Н-4 в Парижі. У процесі підготовки зустрічі міністрів закордонних справ Н-4, яка може пройти на полях Генасамблеї ООН, Москві, яка не виконала жодного зобов’язання свого президента, хоча б один такий “гріх” Києва — дуже доречний”, — додав Гармаш.