Психологи стверджують, що якщо людину попросити уявити ідеальне місце, де вона буде почуватися розслабленою та щасливою, переважній більшості спаде на думку затишний куточок десь на природі. В цьому якраз і полягає суть нового сучасного віяння в інтер’єрі офісних приміщень – біофільного дизайну, де в штучному середовищі відтворена максимальна кількість живих елементів. Такий підхід створює оптимальний робочий простір, зменшуючи напруженість та підвищуючи продуктивність працівників.
Специфіка біофільного дизайну офісу
Хоча більшість сучасних працівників живуть у містах, де доступ до природного середовища обмежений, всі вони прагнуть бути ближчими до живої природи. Тому біофільний дизайн офісу не тільки додає природні елементи в архітектурні рішення, але і робить акцент на гармонійному поєднанні, що дозволяє підкреслити всі переваги інноваційної течії. А за основу беруть довготривалі проекти з роботою на подальшу перспективу: вирощування вертикальних композицій, обладнання зимових садів на дахах офісів і навіть експлуатація еко-енергетичних систем.
Згідно останніх досліджень, біофільні інтер’єри, застосовані в офісних середовищах, мають цілий ряд безспірних переваг:
1. Покращення психологічного та фізичного самопочуття працівників.
2. Зниження рівня стресу через постійне перебування в будівлях на 25-30 відсотків.
3. Підвищення рівня продуктивності та працездатності.
4. Покращення концентрації уваги на поточних процесах, навіть при умові їх монотонності.
5. Нормалізація артеріального тиску та частота серцебиття.
Тобто науково доведено, що запровадження природного дизайну офісів надзвичайно корисне не тільки для робочої атмосфери, але і для фізичного та психологічного стану всіх учасників робочого процесу.
Топові прийоми для впровадження біофільних інтер’єрів
Дизайнери зі світовим ім’ям регулярно використовують принципи біофільного оформлення в своїх проектах, але для цього недостатньо просто розмістити кілька рослин в середині приміщення. Насправді, досвід взаємодії з природою може бути як безпосереднім, так і опосередкованим. В першому випадку спеціаліст працює з природніми матеріалами: деревом чи камінням, а також використовує натуральне світло, безпечні джерела вогню, водяні потоки і живі рослини. В той же час опосередкований біофільний досвід базується на імітаціях органічних форм, джерел світла та зображень природи.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Поради щодо замовлення дизайн-проекту у професіоналів
Але існує кілька безспірних прийомів столичних експертів, що дозволяють адаптувати дизайн інтер’єру офісу в Києві під популярні біофільні течії:
1. Теплові та повітряні потоки – існують базові показники температури, вологості та руху повітря, що є максимально комфортними для людини.
2. Наявність води – сюди можна зарахувати живі куточки з водою, міні-ставки, симуляції водоспадів і подібні рішення.
3. Розсіяне природнє світло – цього вдасться досягти не тільки через використання правильних джерел світла, але навіть через вдале розміщенні вікон.
4. Гармонійне інтегрування природних систем в офісні простори – створення внутрішніх екосистем, гідропонічних конструкцій та використання натуральних матеріалів.
Крім того, біофільний дизайн офісу має бути продуманим, комфортним і універсальним, щоб позитивно впливати на всі п’ять органів чуття людини.
В Уряді розробляють дві пільгові програми, щоб забезпечити українців житлом.
Це “Оренда з правом викупу” та “Соціальна оренда”, сказала міністерка економіки Юлія Свириденко під час онлайн-виступу на заході “Система доступного орендного житла в Україні”, передає Gazeta.ua.
Вона сказала, що такі формати поширені на Заході. Єдиним державним оператором програм буде Укрфінжитло. Держава профінансувала йому статутний капітал на 50 млрд грн. Цього року виділять ще 20 млрд грн.