fbpx

Перлове, паперове та олов’яне: як називають річниці весіль та що на них дарують

Річниці весіль у народі отримали свої особливі назви.

Вони й визначають подарунок, який зазвичай роблять подружжю у цей день, пише “С”.

Найкраще, уточнити у самих винуватців урочистості, чого б їм хотілося отримати в подарунок.

Також важливо пам’ятати: яким би щасливим не був шлюб, завжди все може змінитися. Тому на будь-якому етапі відносин важливо не ігнорувати проблеми. Намагайтеся їх розв’язувати на моменті виникнення, щоб зберегти кохання ще на довгі роки.

Ситцеве весілля

Перший рік шлюбу називають ситцевим весіллям. За цей рік подружніх відносин парі вдається краще пізнати одне одного в різних обставинах. Познайомитися з рутиною і побутом, який є у відносинах.

Відзначати першу річницю весілля заведено романтичним вечором, випивши подаровану на весілля пляшку шампанського.

Дарувати парі на таку річницю краще щось із ситцю. Саме він найточніше символізує крихкість відносин на даному етапі.

Паперове весілля

Другий рік шлюбу називають паперовим весіллям. Саме тому, що в цей період буває складно зберегти стосунки. Однак дуже легко їх зіпсувати, як і аркуш паперу.

Цей період відносин вважають новим етапом подружнього життя. Оскільки за два роки, партнери вже встигли пізнати не лише найкращі сторони одне одного.

Чудовими варіантами подарунка на таку річницю стануть картини, сервізи, фотоальбоми та книги про стосунки.

Шкіряне весілля

Так називають третю річницю шлюбу і найпершу серйозну дату сімейних стосунків. Саме три роки вважаються подоланням першого бар’єру у відносинах подружжя. Коли здається, що все складне вже позаду.

За цей час парі вже вдається добре пізнати одне одного, звикнути до звичок партнерів.

У подарунку доречно зробити акцент саме на символ третьої річниці шлюбу. Ідеальним варіантом стануть брилки, гаманці, ремені зі шкіри.

Лляне весілля

Лон символ чотирьох років шлюбу. Льон набагато міцніше ситця, тож характеризує новий етап відносин. Подружжю за цей час вже вдалося зміцнити свої стосунки, вийти в них на новий рівень, подолати багато складнощів і все ще залишатися разом і любити одне одного.

У цю дату заведено запалити свічку. Вважається, кільки годин вона не згасатиме, скільки ще років і судилося бути парі разом.

Ідеальним подарунком вважатиметься щось із льону. Це може бути скатертина, парні сорочки або футболки, постільна білизна або рушник.

Дерев’яне весілля

П’ять років у шлюбі заведено називати першим скромним ювілеєм сімейного життя. Цей період характеризує дерево, тому що воно міцне, багаторічне і стійке багато до чого.

Вдалим подарунком на таку річницю весілля стануть вироби із дерева. Серед можливих варіантів підставка для їжі, рамки для картини, сувенірні вироби.

Чавунне весілля

Шість років шлюбу помилково називають “металевою” датою в житті пари. Однак правильно говорити чавунною. Таку тривалість подружнього життя порівнюють з чавуном не випадково. Цей матеріал має вигляд міцного металу. Але на відміну від нього, може розбитися на дрібні уламки лише від одного удару.

На цьому етапі подружжю потрібно вміти разом справлятися зі складнощами сімейного життя, шукати компроміс у побутових сварках та долати нові виклики.

Ідеальним варіантом подарунка стануть чавунні вироби. Це може бути мангал, казан для плову, заварний чайник.

Мідне весілля

Сьому річницю шлюбу називають мідною або вовняною. Мідь характеризують як дуже міцний матеріал. Він символізує достаток та багатство. А шерсть описують як тепло, яке подружжя продовжує дарувати одне одному навіть у найхолодніші часи.

Цей період можна вважати як перший рубіж міцності сімейного життя. Дуже багато вже позаду, але у відносинах все ще будуть нові труднощі

Ідеальним подарунком на сім років шлюбу стануть вироби із міді.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сара Джессіка Паркер через 14 років одягнула весільну сукню своєї героїні

Жерстяне весілля

Восьма річниця весілля в народі називається жерстяною. Саме так зазвичай описують сімейні стосунки протягом цього періоду. Подружжя вже дуже зблизилося, буденність стала звичною і часом стосунки можуть тьмяніти. Але на даному етапі саме це і допомогло парі максимально зблизитися та забути про другорядні проблеми.

Вдалим подарунком для пари стануть вироби з бронзи, різні статуетки з металу або кухонне приладдя.

Фаянсове весілля

Символіку дев’яти років подружнього життя можна тлумачити по-різному. З одного боку, відносини стали дуже міцними. З іншого, їх дуже легко зруйнувати через крихкість. Цей період союзу не менш важливий, як і попередні.

Ідеальним подарунком на цю дату буде щось з фаянсу. Наприклад, чайний сервіз, кальян, попільничка або різні талісмани у вигляді різних символів.

Олов’яне весілля

Десята річниця весілля вважається однією з найважливіших дат шлюбу, адже це перший серйозний ювілей після весілля. За 10 років спільного життя партнери вже “притерлася” одне до одного, поважають один одного, змирилися з усіма недоліками і встигли стати командою.

Найчастіше цю дату відзначають із розмахом, а іноді навіть як і саме весілля. Річницю 10 років шлюбу заведено справляти весело, у колі найближчих. Кажуть, якщо весело відзначити цю річницю, то подальше сімейне життя буде таким же.

Ідеальним варіантом подарунка вважаються вироби з олова, коштовні статуетки, скриньки та різні прилади для дому та його затишку.

Кришталеве весілля

15 річниця подружнього життя отримала назву “кришталева”. І невипадково. Саме на цьому етапі, відносини вважаються такими ж чистими та прозорими, як і сам кришталь. Святкувати річницю 15 років шлюбу варто з особливим розмахом.

А ідеальним варіантом подарунка завжди будуть кришталеві вироби посуд, вазон, годинник.

Порцелянове весілля

20 річниця шлюбу особлива дата всіх пар. Порцеляна така ж міцна, як і відносини за 20 років. Саме тому цю річницю шлюбу заведено називати фарфоровим весіллям.

Через 20 років шлюбу стосунки справді стають дуже сильними та міцними, тому таку дату обов’язково потрібно відзначати у колі найрідніших людей та у хорошому настрої.

На цю річницю весілля зазвичай дарують подарунки з порцеляни. Це може бути вази, сервізи, чайні набори.

Срібне весілля

25 річницю весілля не дарма називають срібною, адже саме цей метал є досить міцним та надійним, як і шлюб через 25 років.

Цю річницю заведено відзначати, як і саме весілля. Існує звичай, що цього дня подружжя має замовити великий весільний торт. І разом його розрізати, як у день укладання союзу.

Ідеальним варіантом подарунка вважають срібні прикраси браслети, кільця, ланцюжки, печатки, кулони.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Обговорював весь світ: фото та подробиці з найгучніших весіль зірок 2022 року

Перлове весілля

Символом 30 років шлюбу вважаються перли. Саме вони найбільш точно описують подружні стосунки в парі протягом цього періоду. Вони такі ж міцні, чисті і не тьмяніють з часом.

На річницю 30 років весілля заведено дарувати прикраси з перлів.

Коралове або полотняне весілля

Саме ці символи характеризують стосунки через 35 років шлюбу. Полотно символ фортеці, корал символ багатства. Також корал довго зростає, як і міцні відносини.
35 річницю весілля, як правило, відзначають серед найближчих людей, щоб не злякати своє щастя.

На цю річницю весілля заведено дарувати комплекти постільної білизни, будь-які складові для дому та його затишку, пляшку алкоголю або побутову техніку.

Рубінове весілля

Символ 40-ї річниці подружнього життя. Рубін дорогоцінний камінь, який символізує справжнє кохання. Рубін за кольором нагадує кров. І ніби натякає на стосунки після 40 років шлюбу пара створила кровні зв’язки одне з одним.

Цю дати заведено відзначати з розмахом, покликати якнайбільше гостей. Святкову залу бажано прикрасити червоними тканинами у колір рубіна.

На рубінове весілля зазвичай дарують саме практичні та необхідні речі для подружжя. Також ідей вдалим подарунком буде сімейний альбом наповнений фотографіями подружжя на різних етапах їхнього спільного життя.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Ідеальнішого весілля і уявити не могла” снайперка Емеральд вийшла заміж на передовій

Сапфірове весілля

45 річниця весілля називається сапфіровою. На честь сапфіра, який вважається каменем вірності.

У давнину вважалося, що саме сапфір допомагав позбутися поганих думок і звільнити голову від усього поганого.

45 років весілля найкраще відсвяткувати з розмахом. Запросити на свято всіх, хто був поруч і підтримував протягом сімейного життя.

Золоте весілля

50-а річниця подружнього життя. Золото дорогий метал, який доступний не всім, але ще важче добути його. За 50 років спільного життя, подружжя змогли зберегти кохання, побудувати міцні стосунки, виростити дітей, онуків, а може ще й правнуків.

Найкраще прикрасити місце святкування золотими відтінками тканин. Вважається, що прикрасивши зал у такі кольори, можна привернути в сім’ю багатство.

Наприкінці святкування наречена через 50 років шлюбу кидає букет. Якщо його зловить заміжня жінка, то вважається, що і її з чоловіком чекає ювілей 50 років шлюбу.

У такому віці краще подарувати подружжю те, що для них буде доцільнішим і потрібнішим.

3 лютого 2022 року подружжя українських телеведучих святкувало чавунне весілля. Минуло шість років відтоді, як Юрій Горбунов та Катерина Осадча обмінялася обітницями.

2017 року пара одружилася. Незабаром ведуча народила коханому сина Івана. Старший син Осадчої Ілля підтримує теплі стосунки з Горбуновим. А 19 серпня торік подружжя стало батьками вдруге у них народився син Данило.

Generated by Feedzy