fbpx

Під Києвом збили ракету з імітатором ядерної бойової частини

Головна Сторінка » Під Києвом збили ракету з імітатором ядерної бойової частини

Однією зі збитих під Києвом російських ракет була Х-55 з імітатором ядерної бойової частини.

Її знищили українські військові на підльоті до столиці з південно-східного напрямку. Уламки знайшли в районі Борисполя, повідомляє видання Defense Express.

Вперше про застосування Х-55 з масогабаритним макетом ядерного заряду повідомляли ще 17 листопада. Згодом цю інформацію підтвердили в Міноборони України. Тоді ж Х-55 з імітатором збивали також у Хмельницькій та Львівській областях на дальностях 40 та 80 км від кордону країн-членів НАТО.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тривогу навіть не встигають оголосити: РФ почала бити по Києву і прикордонню з нової зброї

Серед основних версій використання таких ракет експерти називають залякування, розвідку позицій РЛС чи створення завад, помилку, корупції. Їх також можуть використовувати як додаткові фактично хибні цілі для перенасичення можливостей ЗРК.

У Міноборони України також вважають, що РФ використовує Х-55 з імітаторами саме для відволікання на себе сил ППО.

Декілька джерел видання також зазначають, що росіяни почали маскувати свої ракети Х-101. Вони зачищають болгаркою серійні номери на корпусі ракети для того, щоб неможливо було ідентифікувати приблизну дату виготовлення. Адже це дозволяло оцінити темпи та порядок використання цих ракет.

“Водночас вже й так відомо, що рашисти почали застосовувати Х-101 вироблені в останніх кварталах 2022 року. Більше того, це може завадити лише швидкій ідентифікації уламків, бо всі внутрішні вузли та агрегати ракети також мають свої серійні номери. А знищити їх без повного перебирання ракети у заводських умовах доволі складно”, ‒ йдеться у повідомленні.

Крилаті ракети Х-55 призначені для завдання ядерних ударів. У них замість штатної спеціальної бойової частини встановлений імітатор. Х-55 здійснює політ на дозвукових швидкостях на гранично малих висотах з огинанням рельєфу місцевості.

Основні характеристи ракети:

маса бойової частини 410 кг;
дальність польоту 2,5 тис. км;
швидкість до 830 км/год;
стартова маса 1195 кг;
точність до 100 м.

Х-101 стратегічна крилата ракета класу “повітря земля” з використанням технологій зниження радіолокаційної помітності. Використовує комбіновану систему наведення: інерційна система з оптико-електронною корекцією. На кінцевій ділянці використовується головка самонаведення. Може отримувати комплексну інформацію і за маршрутом, і за координатами цілі. На відміну від ракет попереднього покоління є принципова можливість зміни цілі, коли ракета вже летить.

Уранці 26 січня Росія почала завдавати масованого ракетного удару. Вибухи лунали в низці областей і Києві. На 15:00 26 січня було відомо про загибель 11 людей, стільки ж поранених, за даним ДСНС.

Противник здійснив 55 пусків ракет повітряного й морського базування. ППО знищила 47 ракет, 20 з них в районі столиці, повідомив головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний.

Поліція показала крилату ракету Х-55, якою Росія 26 січня намагалась атакувати Київську область. Уламки збитої ракети дістали з озера в одному з районів Київщини.

Generated by Feedzy