Підтримувані Іраном сили захопили танкер біля берегів ОАЕ

Підтримувані Іраном сили захопили танкер біля берегів ОАЕ

Підтримувані Іраном сили захопили нафтовий танкер Asphalt Princess у Перській затоці біля узбережжя Об’єднаних Арабських Еміратів. Згодом британське агентство морської торгівлі повідомило, що інцидент “завершено”.

Стражі ісламської революції Ірану заперечують, що іранські сили або союзники брали участь у бойових діях проти будь-якого корабля біля узбережжя ОАЕ. Також вони заявивши, що інцидент був приводом для “ворожих дій” проти Тегерана.

Захоплене судно було опізнане як асфальтно-бітумний танкер під прапором Панами Asphalt Princess в районі Аравійського моря, що йшло до Ормузької протоки.

Згодом британське агентство морської торгівлі (UKMTO) повідомило, що інцидент “завершено”, але не надало ніяких додаткових подробиць події.

Прикордонники залишили танкер, і судно знаходиться в безпеці.

Держдепартамент США заявив, що він стурбований і розглядає повідомлення про морський інцидент в затоці Омана, але що ще занадто рано “виносити вирок”.

Представник міністерства закордонних справ Великої Британії “терміново розслідує” інцидент на судні біля узбережжя ОАЕ.

Контекст: напруженість в регіоні наростає після того, як минулого тижня в результаті нападу на керований Ізраїлем танкер біля узбережжя Оману загинули два члени екіпажу, і США, Ізраїль та Велика Британія звинуватили Іран. Іран заперечив свою причетність до удару безпілотника по танкеру і заявив, що відреагує на будь-яку загрозу його безпеці.