fbpx

“Підтримуємо народ і засуджуємо репресії влади” – у Києві пікетували посольство Казахстану

Головна Сторінка » “Підтримуємо народ і засуджуємо репресії влади” – у Києві пікетували посольство Казахстану

У Києві 10 січня біля посольства Казахстану відбулась акція протесту проти репресій влади щодо мітингувальників.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ

“Ми підтримуємо народ Казахстану у боротьбі за демократію і засуджуємо репресії влади щодо мітингувальників, а саме: обмеження громадянських свобод, інформаціну блокаду та, що найголовніше, розстріл власних громадян”, – сказано в заяві мітингувальників.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Казахів вбивають. Чому Україна мовчить?

Також учасники акції засудили введення в країну військ ОДКБ (Організація договору про колективну безпеку, куди входять шість країн, зокрема РФ. – Gazeta.ua).

“Розцінюємо це як військову інтервенцію, подібну до використання військ “Варшавського договору” для придушення протестів у контрольованих СРСР країнах”, – заявили.

2 січня в місті Жанаозен, на заході Казахстану, розпочалися мітинги проти підвищення цін на скраплений газ. Потім акції переросли у масові протести по всій країні з економічними та політичними вимогами.

5 січня уряд країни пішов у відставку. Запровадили режим надзвичайної ситуації.

Силовики розпочали активну фазу придушення акцій протесту, яку влада назвала антитерористичною операцією. Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв попросив ОДКБ ввести війська.

6 січня Російська Федерація відправила у країну частини повітряно-десантних військ, які брали участь в агресії проти України.

10 січня Токаєв заявив про придушення протестів.