Пілоти азербайджанського літака перед катастрофою здійснили диво – Bild

Пілоти азербайджанського літака перед катастрофою здійснили диво – Bild

Завдяки героїчним діям пілотів літака “Азербайджанських авіаліній”, який був пошкоджений російською ППО біля Грозного і зазнав катастрофи біля казахстанського міста Актау, 29 осіб вдалося врятувати.

Про це заявив експерт з аналізу відкритих даних німецького видання Bild Юліан Репке.

Він нагадав, що пасажирський літак обстріляли російські військові над Грозним, але після цього він пролетів ще кілька сотень кілометрів до Казахстану і здійснив жорстку посадку, внаслідок якої загинуло 38 людей, але майже три десятки пасажирів уціліли.

“Хід польоту та спроба посадки літака свідчить про його значну некерованість. За його словами, від повної руйнації літак врятувало “вражаюче досягнення пілотів, які привели сильно пошкоджений літак над Каспійським морем прямо до Актау”, – зазначив авіаексперт Якоб Верт.

За словами експерта, падіння літака у воду означало б вірну смерть для всіх пасажирів. До того ж під час посадки на суші він врізався в землю передньою частиною, яка прийняла на себе основний удар, і задня частина з пасажирами в ній вціліла.

Репке висловив припущення, що азербайджанський літак відправили аж до Актау через бажання російської влади приховати обстріл літака із систем ППО.

Літак Azerbaijani Airlines, який впав у Казахстані, був обстріляний із землі на території Росії. РФ має визнати свою провину, заявив президент країни Ільхам Алієв.

“А факти полягають у тому, що азербайджанський цивільний літак отримав пошкодження ззовні на території Росії, поблизу міста Грозний, і практично втратив керування. Ми також знаємо, що наш літак був приведений у некерований стан засобами радіоелектронної боротьби. Це перше пошкодження, завдане літаку”, – сказав Алієв.

Алієв також сказав, що Росії варто було б визнати свою провину, своєчасно перепросити перед Азербайджаном, який вважається дружньою країною, і донести це до громадськості.

“На жаль, перші три дні ми не чули від Росії нічого, крім маячних версій”, – сказав він.