Після повені до окупованого Криму перекинуто спецпризначенців

Після повені до окупованого Криму перекинуто спецпризначенців

Російська Федерація розпочала будівництво нового полкового військового містечка для 300 військовослужбовців у тимчасово окупованому Криму. Кремль перекинув спецназівців під виглядом операції з ліквідації наслідків повені.

Про це повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова.

За її словами, окупаційна влада Російської Федерації продовжує нарощувати військову присутність в Криму.

“За отриманою мною інформацією, в смт. Феодосія країна-окупант розпочала будівництво нового полкового військового містечка для 300 військовослужбовців”, – зазначила Денисова.

Крім того, під приводом ліквідації наслідків повеней агресор передислокував на півострів близько 21 тисяч осіб спеціальних підрозділів і 1367 одиниць автомобільної та спеціальної техніки.

Постійно на півострові знаходиться понад 31 тисяча людей рядового і начальницького складу збройних формувань країни-окупанта.

За словами Людмили Денисової, стрімке стягування військ РФ у тимчасово окупований Крим суперечить нормам міжнародного гуманітарного права, зокрема резолюції Генеральної Асамблеї ООН № 75/29.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова додала, що 6 липня міжнародне співтовариство засудило збільшення військової присутності в окупованому Криму, прийнявши термінову постанову Парламентської асамблеї ОБСЄ “Про дестабілізуюче нарощування військової присутності РФ поблизу України, в тимчасово окупованих Автономній Республіці Крим та місті Севастополь, Чорному морі і Азовському морі”.

Людмила Денисова закликала міжнародних партнерів посилити взаємодію, щоб змусити Росію як країну-окупанта виконувати зобов’язання за міжнародним гуманітарним правом, негайно звільнити окуповані українські території і припинити порушення міжнародного законодавства.