Будь-які уявлення адміністрації Дональда Трампа щодо другорядності українського питання є стратегічно помилковими.
Усе, що відбувається в нашій країні, впливає на ситуацію на Тайвані. У матеріалі для The Telegraph британський політик та лідер Консервативної партії у 2001-2003 роках Іан Данкан Сміт відзначив, що президент Китаю Сі Цзіньпін раніше спостерігав за хаотичним відходом Заходу з Афганістану, а сьогодні – за Україною, з якою США можуть зробити те саме.
“Саме тому Китай підтримує Москву, допомагаючи налагодити військове співробітництво між Росією і Північною Кореєю, а також купуючи російську нафту і газ. Президент Трамп любить укладати угоди з тими, кого вважає рівним собі – з “сильними лідерами”, які демонструють свою владу. Це пов’язано з його его та вірою, що ці люди можуть ухвалювати швидкі рішення”, – пояснив експерт.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трамп дозволив використовувати зброю США з порушенням гуманітарного права
Сміт припускає, що саме через це він може відчувати повагу до російського диктатора Володимира Путіна, а також президента КНР.
“Якщо Україна впаде, наступним буде Тайвань. Прем’єр Великої Британії Кір Стармер повинен нагадати Трампу про спадщину Рональда Рейгана – останнього великого американського президента, який разом з Маргарет Тетчер надихнув Європу на зміцнення оборони та в кінцевому підсумку сприяв краху СРСР”, – пише аналітик.
Президент Росії Володимир Путін не погоджується на тимчасове припинення вогню в Україні, що може стати ключовим випробуванням для відносин між США та Росією за президентства Дональда Трампа.
У Москві з обережністю ставляться до спроб Трампа налагодити діалог із Путіним. Російське керівництво не до кінця розуміє стратегію Білого дому та побоюється можливих пасток, зазначають джерела, близькі до Кремля.