Після зустрічі з Путіним Орбан надіслав до ЄС секретний лист

Після зустрічі з Путіним Орбан надіслав до ЄС секретний лист

Прем’єр Угорщини Віктор Орбан надіслав голові Європейської ради Шарлю Мішелю секретний лист.

У ньому він, зокрема, розповів про впевненість російського диктатора Володимира Путіна у поразці України, повідомляє розслідувальний проєкт “Система”.

“Лист датований 5 липня та відправлений з Азербайджану, куди Орбан вирушив після зустрічі з Путіним. Документ не призначений для широкої публіки. Журналісти отримали його від європейського чиновника. Його справжність підтвердили ще два чиновники ЄС”, – пише ЗМІ.

Під час поїздок в Україну та РФ Орбан не виступав від імені всього ЄС, а лише хотів дізнатися про позиції воюючих сторін.

“Орбан скупо згадує позицію Володимира Зеленського, але докладно переказує погляди Путіна”, – сказано в повідомленні.

Орбан також зазначає у листі, що Москва та Київ готові до мирних переговорів лише за участю обох сторін. Після саміту миру у Швейцарії Україна заявила, що на наступний саміт запросить Росію. Це єдиний момент у листі, коли Орбан детально переказує позицію України щодо переговорів.

“Президент Росії був здивований тим, що президент України відкинув тимчасове припинення вогню. За словами президента РФ, вони готові розглянути будь-яку пропозицію про припинення вогню, яка не послужить прихованій передислокації та перегрупуванню українських сил. Путін не згадував про російські втрати на фронті, проте багато розповідав про свої підрахунки українських втрат. Російська влада впевнена, що час не на боці України, а на боці російських сил”, – пише Орбан.

2 липня Віктор Орбан прибув до Києва. Президент України Володимир Зеленський зустрівся із угорським прем’єром. Візит Орбана до України пов’язаний із головуванням Угорщини у Раді Європейського Союзу.

Орбан під час візиту до Києва запропонував припинити вогонь і почати переговори з РФ.

5 липня під час зустрічі з Путіним Орбан поставив йому три питання щодо російської агресії проти України.

Очільник уряду Угорщини зазначив, що над досягненням миру потрібно працювати і що він обговорив з Путіним “шлях до миру”.