fbpx

Пластикові пакети стали платними

Головна Сторінка » Пластикові пакети стали платними

Із 10 грудня в Україні обмежили використання пластикових пакетів. Магазинам заборонили поширювати їх безкоштовно. Відтепер тонкі пакети без ручок продають по 912 коп.

Із 1 лютого 2022‑го пакет без ручок і бокових складок коштуватиме 2 грн, з чимось одним 2,5 грн, з ручками і складками 3 грн. Такі мінімальні ціни встановив Кабмін.

 У Європі та Сполучених Штатах Америки такі зміни запровадили 20 років тому, говорить економіст Олександр Охріменко, 56 років. Пакети навмисно зробили дорогими, щоб люди відмовлялися. Не обійшлося без скандалів. Але зараз пересічний німець не згадає, коли в країні масово використовували пластикові пакети. Європейці ходять по магазинах з власними торбинками.

Українці звикнуть до нововведення за кілька років.

 Відмова від пластику правильна ініціатива, продовжує Охріменко. Поки що ціна в 10 копійок не стимулює відмовлятися від пакета. Але з лютого найпростіший коштуватиме 2 гривні. Тоді українці перейдуть на інші способи пакування.

 Люди негативно реагують на пропозицію відмовитися від пакетів. Бо уряд не підготував до змін. Потрібно було роз’яснювати про шкоду пластику, каже 33‑річний Максим Несміянов, директор Союзу споживачів України.

Заборона використання пластикових пакетів світова тенденція. Назад дороги немає. Так буде і з одноразовим посудом. Наступний етап масове сортування сміття. Зараз це роблять одиниці. Поки люди вважають, що їх укотре хочуть пограбувати.

Із 10 березня 2022 року повністю заборонять використовувати в магазинах і закладах громадського харчування тонкі та надтонкі пакети. Виняток біорозкладні. Також пластикові залишаться як первинне пакування для м’яса, риби, льоду та сипучих продуктів. Із 1 січня 2023‑го дозволять послуговуватися тільки екопакетами.

Порушників закону з березня наступного року штрафуватимуть на суму від 8,5 тис. до 34 тис. грн.