Показали національний костюм, у якому українська представниця виступить на “Міс Світу 2024”

Головна Сторінка » Показали національний костюм, у якому українська представниця виступить на “Міс Світу 2024”

Оргкомітет “Міс Україна” представив костюм, у якому представниця України на “Міс Світу 2024” Софія Шамія виступатиме у конкурсі національних костюмів.

Образ The Forest Song/Лісова пісня для Софії створив харківський бренд “Майво” під керівництвом дизайнера Анни Чирви. На створення цього вбрання надихнув твір Лесі Українки “Лісова пісня”.

Світлини оприлюднили в офіційному акаунті “Міс Україна” в Instagram.

“Команда майстрів розробляла костюм два місяці в тяжких умовах війни: під неугавними ракетними обстрілами Харкова. Майстерня, в якій народжувався костюм, неодноразово зазнавала ушкоджень. Але попри намагання ворога нас зламати, наші дизайнери в черговий раз довели, що українці непереможні”, – зазначили в “Міс Україна”.

The Forest Song створено за мотивами твору Лесі Українки “Лісова пісня” та всесвітньо відомого українського мультфільму “Мавка”.

“Мавка в “Лісовій пісні” уособлює безсмертну силу природи джерело вічного життя. Головна героїня є втіленням краси, таємничості лісових стежок, чарівної загадковості та бажаної свободи. Земля розквітає та зеленіє під кожним її кроком. На руках браслетами обвиваються золоті життєдайні квіти: розповідають їй все, що відчуває ліс, розпускаються і ховаються у листі. Героїня віддзеркалює доброту, волелюбність та глибину людської душі нашого народу. Вона є образом гармонійного поєднання людини з природою, символом піклування про довкілля та його захисту”, – пояснили в описі костюма.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українка перемогла на конкурсі краси в США: фото

Окрім цього, наголошується, що національний образ “The Forest Song/Лісова пісня” – це спосіб привернути увагу світової спільноти до екологічної катастрофи в Україні.

“Сьогодні українська природа є мовчазною жертвою війни. Спалені промислові об’єкти та ліси, отруєне повітря та водні ресурси, забруднені мінами та снарядами ґрунти, масова загибель тварин та рослин”, – уточнили в “Міс Україна”.

Сукня розшивалася вручну з використанням пошарово принтованого “листя”. Кожен листочок вироблявся харківськими майстринями окремо. Квітка папороті золотого кольору позаду побудована на основі техніки кірігамі та ускладнена різнофактурними матеріалами для створення “ефекту сяйва”. Перлиною образу є кінетичні квіти, технологія для яких була розроблена інженером спеціально для образу “The Forest Song/Лісова пісня”. Вони розкриваються і закриваються (ховаються) при певних рухах дівчини.

Переглянути цей допис в Instagram

Допис, поширений 👑 MISS UKRAINE – МІС УКРАЇНА (@miss_ukraine_official)

18-річна Софія Шамія, яка торік стала переможницею “Міс Україна 2023”, представлятиме Україну на фіналі головного міжнародного конкурсу “Міс світу”, який відбудеться 16 грудня в Індії.

Софія навчається на економічному факультеті Києво-Могилянської академії. Вільно володіє англійською мовою. Сім років займалася танцями. З дитинства обожнює малювати, створює картини в стилі поп-сюрреалізм і організувала благодійний аукціон своїх робіт, а всі виручені кошти передала на допомогу ЗСУ. Батько дівчини з початку повномасштабного російського вторгнення захищає Україну на фронті.