fbpx

Полоскання горла: фахівці розповіли про міф

Головна Сторінка » Полоскання горла: фахівці розповіли про міф

Біль у горлі зазвичай пов’язаний з бактеріальною або вірусною інфекцією.

Однак промивати горло різними розчинами може бути небезпечним. Про це повідомив Центр громадського здоров’я.

Що не так з полосканням

Біль у горлі є наслідком захисної дії організму людини на збудника.

Коли бактерія або вірус потрапляють у ротову порожнину і в клітини зокрема, запускається каскад реакцій імунної системи.

У місце зараження прямують захисні клітини (лімфоцити, моноцити та інші), а інфіковані клітини передають сигнал організму, що час боротися зі збудником. Так розвивається запалення. І це цілком нормальна реакція організму.

У цей час промивати горло різними розчинами може бути навіть небезпечним.

Сольовий розчин, наприклад, витягує з клітин воду. Клітини стають ще більш вразливими до бактерій. А розчин соди порушує кислотно-лужний баланс середовища, що теж може мати неприємні наслідки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 250 токсичних елементів: як куріння шкодить організму

Про фурацилін

Інша назва нітро-фуразон. Речовина дійсно має протимікробні властивості. Проте для того, щоб ефективна концентрація фурациліну потрапила в тканини, його потрібно ну дуже багато. А поверхневе полоскання горла може призвести лише до антибіотикорезистентності, повідомляють.

Довгий час препарат використовували локально при опіках та ранах для знезараження і швидшого загоєння.

“Проте ще 20 років тому дослідження на тваринах показали, що нітро-фуразон має канцерогенний та мутагенний вплив. У США його використання, наприклад, заборонено”, пишуть.

Що робити, коли болить горло

Якщо болить горло, слід передусім йти до сімейного лікаря або лікарки, які зможуть виявити причини запалення, повідомляє Центр громадського здоров’я.

“Полегшити симптом допоможе також горнятко теплої води або перевірені знеболювальні, якщо це порадив ваш сімейний лікар”, пишуть.

Алкоголь і ліки несумісні. Це правило, яке слід пам’ятати завжди, якщо приймаєте будь-які препарати, повідомила Національна служба здоров’я.

Міністерство охорони здоров’я опублікувало поширені міфи про прийом антибіотиків.

Generated by Feedzy