Польща неофіційно домовляється з ЄС щодо поступок фермерам

Головна Сторінка » Польща неофіційно домовляється з ЄС щодо поступок фермерам

Польща веде з головою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн неформальні переговори про звільнення країни від частини правил “Зеленої угоди”.

Виняток для Польщі можуть зробити як для великого сільськогосподарського ринку, який знаходиться найближче до України, заявив заступник міністра закордонних справ Польщі Анджей Шейна в ефірі радіо ZET.

Виняток стосуватиметься як “Зеленої угоди”, так і напливу продукції, яка призведе до постійних збоїв на ринку однієї або більшості країн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Блокада кордону зі сторони Польщі вийшла за межі економіки і моралі – Зеленський

“Якщо нам вдасться узгодити вимоги Польщі в ЄС, як ми успішно узгодили заходи ЄС, вони стануть спільною позицією Союзу. Я також хочу сказати, і тут я цитую прем’єр-міністра Туска, що якщо це займе занадто багато часу, ми внесемо зміни, запровадимо прикордонні блокади, дамби та мита в односторонньому порядку”, – сказав він.

Під час консультацій з українською стороною 28 березня “проблеми на кордоні більше не існуватиме”, заявив він.

Станом на 3 березня усі шість напрямків на кордоні з Польщею заблоковані.

На території Польщі в бік України застрягли 2,4 тис. вантажівок, заявив речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко.

Найбільша черга стоїть у напрямку контрольного пункту пропуску “Краківець” та “Ягодин”.

На КПП “Шегині” польські фермери заблокували повністю можливість проїзду вантажівок в обох напрямках. Пропускають лише фури, які везуть гуманітарні чи важливі вантажі для України.

Протестувальники не блокують рух для легкових автомобілів й автобусів.