Польща перекине на кордон “усі наявні ресурси”

Головна Сторінка » Польща перекине на кордон “усі наявні ресурси”

“Всі наявні ресурси” Польща перекине на захист кордону з Білоруссю.

Це пов’язано з нападом мігрантів на польського прикордонника, сказав прем’єр-міністр країни Дональд Туск, повідомляє Onet.

Варшава планує відновити буферну зону на смузі шириною близько 200 м від лінії державного кордону. Але Туск не уточнив, з чого саме буде складатися буферна зона.

“Я хочу донести це до всіх. Тут немає місця для жодних переговорів. Ви можете використовувати будь-які доступні методи, польський кордон повинен бути захищений”, – наголосив він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Туск: Польща затопить ділянки на кордоні з Білоруссю

Міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш підтримав позицію прем’єра. Напад на польського солдата він назвав “бандитським”.

“Усі засоби у вашому розпорядженні. Це ситуація, яка з кожним днем стає все складнішою, це організована акція білоруських служб”, – сказав він.

Заступник міністра оборони Цезарій Томчик каже, що поранений прикордонник перебуває у важкому стані. Його поранив мігрант, який намагався прорватися через шлагбаум.

За 2021 рік польські прикордонники зафіксували майже 40 тисяч спроб нелегального перетину польсько-білоруського кордону. Майже всі вони сталися у другій половині року.

Найбільший наплив мігрантів спостерігався у жовтні – понад 17 500, та листопаді – близько 9000. Грудень, вочевидь через настання холодів та всі заходи Польщі і Євросоюзу, став місяцем з найменшою кількістю таких спроб – близько 1700.

У логістичному центрі в Брузгах, куди переселили мігрантів з настанням холодів, зараз проживає близько пів тисячі людей.