Польща розгорнула новий танковий батальйон біля білоруського кордону

Польща розгорнула новий танковий батальйон біля білоруського кордону

Польща розгорнула новий танковий батальйон у складі першої піхотної дивізії у селищі Чартаєв, що неподалік від кордону з Білоруссю.

у відкритті нової військової частини взяв участь міністр оборони Маріуш Блащак. Він зустрівся з військовослужбовцями новоствореної 1-ї піхотної дивізії, повідомляє пресслужба польського Міноборони.

У селищі розгорнули контейнерне містечко, а в найближчі роки планується розбудова постійної інфраструктури. Бронетанкова бригада буде призначена для ведення бойових дій у складі дивізіону або самостійно в різних рельєфно-кліматичних умовах.

Створення цієї бригади значно посилить бойовий потенціал збройних сил країн на ключовому напрямку оборони.

“Ми усвідомлюємо загрози. Ми чудово усвідомлюємо, що кремлівські правителі почали війну, бо хочуть відбудувати Російську імперію. Це завжди було небезпечно для народів, які жили по сусідству. Тому, щоб запобігти нападу на нашу Батьківщину, ми зміцнюємо польську армію і створюємо нові військові підрозділи. Цей танковий батальйон тут, у Сем’ятицькому районі, буде оснащений танками К2. Це сучасні танки, які були розроблені в 21 столітті”, – Блащак.

На першому етапі створення підрозділу тут дислокуватиметься понад сто бійців, а згодом – кілька сотень постійно. Підрозділ матиме сучасну техніку, закуплену для Польщі в останні роки. Йдеться, зокрема, про танки К2, міномети Rak, ЗРК Poprad.

За даними Міноборони Польщі, формування 1-ї піхотної дивізії розпочалося у вересні 2022 року. Вона скрадатиметься з 12 військових частин: чотирьох загальновійськових бригад, артилерійської бригади, чотирьох полків військових типів і трьох спеціалізованих батальйонів. Планується, що дивізія налічуватиме понад 30 тисяч військових.

Польща хоче отримати у Південної Кореї кредит на закупівлю військової техніки, йдеться про $22,7 млрд. Таку можливість нині вивчають банки Південної Кореї.

Якщо кредит нададуть, Польща купить 1000 танків, 600 гаубиць, понад 280 ракетних комплексів великої дальності Chunmoo та 48 легких бойових літаків FA-50.