Польські політики збираються говорити про Волинську трагедію під час переговорів про вступ України в ЄС

Головна Сторінка » Польські політики збираються говорити про Волинську трагедію під час переговорів про вступ України в ЄС

Польща збирається порушити питання історії у першому переговорному розділі про членство між Україною і ЄС.

Зокрема йдеться про ексгумацію польських жертв Волинської трагедії. В ефірі Polsat News про це сказав заступник міністра закордонних справ Польщі Владислав Теофіл Бартошевський.

“Першим розділом переговорів щодо вступу України до ЄС буде верховенство права та правосуддя. У рамках цього, безумовно, обговорюватиметься питання щодо здійснення ексгумацій. Якщо цей розділ не буде закрито, то Україна не просунеться в наступних розділах”, – наголосив він.

Бартошевський додав, що можливість проведення ексгумацій польських жертв і їх гідного поховання “абсолютно очевидна у нашій культурі”.

“Ми не шантажуємо Україну, ми просто говоримо, що вони повинні поводитися за європейськими правилами”, – вказав він.

Дипломат вважає, що Варшаві врешті вдасться дійти згоди з Києвом із цього приводу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Польський Сейм ухвалив постанову щодо Волинської трагедії

“Ми не хочемо помсти, ми не вимагаємо покарання, ми просто хочемо гідного поховання наших предків”, – наголосив заступник міністр МЗС Польщі.

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський в ефірі TOK FM у понеділок сказав, що потреба гідного поховання жертв Волинської трагедії “є питанням європейського культурного коду, що сягає античних часів, і також є християнським обовʼязком”.

Він додав, що приєднання України до ЄС є “дуже складним процесом”.

“Ми вестимемо переговори про вступ України до ЄС, це буде дуже складний процес. Україна своїм героїзмом домоглася статусу кандидата і початку переговорів, але самі переговори будуть складним процесом. І ми оцінюватимемо європейськість України”, – вказав Сікорський.

Міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, щоУкраїна не стане членом Європейського Союзу, якщо не буде вирішене “Волинське питання”.

За його словами, Польща підтримує Україну настільки, наскільки це можливо, але у відносинах між країнами не все ідеально через невирішені історичні питання.