Померла експерша леді США

У штаті Джорджія померла колишня перша леді Сполучених Штатів Америки Розалін Картер – дружина 39-го президента США Джиммі Картера.

Експерша леді США померла у своєму будинку у віці 96 років, повідомила започаткована нею неурядова організація “Центр Картера”.

“Пристрасна захисниця психічного здоров’я, догляду за хворими, а також прав жінок померла 19 листопада у своєму будинку в Плейнс, штат Джорджія”, – йдеться у повідомленні.

Раніше цьогоріч у жінки діагностували деменцію. Вона прожила довге й успішне життя разом зі своїм чоловіком. Вона знала його майже все життя.

Джиммі та Розалін Картер прожили у шлюбі 77 років. У подружжя четверо дітей, 11 онуків та 14 правнуків.

Експрезиденту США зараз 99 років. Він рекордсмен із довголіття серед американських лідерів.

На посаді першої леді Картер стала першою дружиною президента США, яка виступила перед Всесвітньою організацією охорони здоров’я.

У 80-х подружжя разом почало займатися благодійністю. Картер боролася з дискримінацією щодо людей із психічними захворюваннями, працювала над покращенням якості психіатричної допомоги у США та за кордоном. Вона також просувала ідею турботи про ментальне здоров’я.

Джиммі Картер керував країною з 1977 до 1981 року. Після завершення свого президентського терміну він був відзначений Нобелівської премії миру.