Попросила говорити українською: в Одесі дівчину вигнали із бізнес-заходу

В Одесі місцеву блогерку Юлію Карабаджак попросили залишити “Вечір нетворкінгу” через прохання до спікера говорити українською.

Мовний омбудсмен запевнив, що порушники будуть покарані. Відео інциденту, який стався 15 червня Карабаджак оприлюднила в Інстаграмі.

На ньому видно, що спікери заходу спілкуються російською мовою. А коли блогерка звернулась до них із проханням говорити українською, їй відповіли, що “так удобнєє”. Після цього дівчина зауважила, що в разі відмови спілкуватись державною мовою має бути хоча б перекладач. На що спікер попросив вивести її із зали. Дії організаторів супроводжувались оплесками учасників.

“Я знала, куди йду, й очікувала, що буде саме так. Тому я встала і сказала, що так далі не може продовжуватись. Мене вивели, я по суті нічого не змінила, але насправді це не кінець”, – прокоментувала конфлікт Юлія.

Ситуація набула розголосу в соцмережах. На інцидент зреагував Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

“Запросивши на захід людей, які вимагали забезпечити їхнє право на інформацію державною мовою, ініціатори “бізнес-заходу”, маючи іншомовних спікерів, порушили відразу декілька статей мовного закону і Кримінального кодексу”, – написав він у Фейсбуку.

Мовний омбудсмен вказав, що цькувати за мову та виганяти з публічної події – це і предмет уваги правоохоронних органів. “Реакція буде жорсткою. Порушники будуть покарані. Нікому не дозволено такі грубі зловживання щодо громадян України”, – наголосив Кремінь. Він сподівається на реакцію місцевої влади, яка у випадку таких порушень зобов’язана реагувати належним чином

Згодом організатор “Вечора нетворкінгу” Віталій Ступаєнко оприлюднив в інстаграмі відео з вибаченням.

“Вчора на івенті сталась конфліктна ситуація, яка стосувалась мовного питання. Я хочу вибачитись за те, що ми не допрацювали, хочу сказати, що це я як організатор повинен відповідати за такі питання і повністю несу відповідальність. Вибачаюся перед всіма людьми, кого це зачепило, та перед Юлею, з якою в нас сталось непорозуміння. Ми адекватні українці, ми за Україну. Гарантую, що в майбутньому івенти будуть лише українською мовою”, – зазначив Ступаєнко.

У Чернівцях відвідувач кафе влаштував скандал і посперечався з персоналом закладу, бо не хотів переходити на українську.

Працівниця закладу відмовилася обслуговувати клієнта, який робив замовлення російською мовою. У відповідь той почав доводити, що мовляв “яка різниця, хто якою мовою говорить”.