Порошенка не пустили за кордон через секретний лист

Головна Сторінка » Порошенка не пустили за кордон через секретний лист

Народному депутату, лідеру партії “Європейська солідарність” Петру Порошенку скасували міжнародне відрядження після отримання листа з грифом “Для службового користування”.

Про це сказав перший заступник голови Верховної Ради Олександр Корнієнко в ефірі телемарафону.

Перший віцеспікер сказав, що не може розголошувати зміст листа.

“Він (Порошенко. – Gazeta.ua) вказував як основну підставу – участь у непарламентському заході, партійному форумі Міжнародного демократичного союзу, спільноти, в яку, напевно, входить “Європейська солідарність”. Він писав, що паралельно з цим будуть якісь ще зустрічі високого рівня”, – розповів Корнієнко.

Участь у партійних заходах допускається, зазначив перший віцеспікер

“Але коли надійшов лист ДСК, який я не можу коментувати, ми вимушені були скасувати це відрядження”, – повідомив Корнієнко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коломойському подовжили термін тримання під вартою

Сьогодні зранку Порошенко заявив, що йому не дозволили виїхати за кордон попри підписане головою Верховної Ради розпорядження про відрядження.

Сказав, що у нього заплановані десятки зустрічей у Польщі і Сполучених Штатах Америки.

Адвокати Порошенка заявили, що подадуть судові позови.

Речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко повідомив, що Порошенкові відмовили у виїзді через скасування відрядження.

“Відносно народного депутата, про якого ви цікавитесь, у прикордонників наявне підтвердження, що його відрядження за кордон скасоване. Саме тому його було не пропущено через державний кордон України”, – цитує Демченка “Українська правда”.

Прикордонники забезпечують оформлення і пропуск осіб через кордон виключно відповідно до законодавства, сказав речник Держприкордонслужби.

Цього місяця Верховна Рада продовжила дію воєнного стану і мобілізації до 14 лютого 2024 року.

У січні Кабінет міністрів заборонив виїзд чиновників за кордон без поважних причин.

Торік Міністерство закордонних справ визнало недійсними 225 дипломатичних паспортів народних депутатів. Це зробили, бо паспорти вчасно не повернули на зберігання, попри неодноразові прохання міністерства.