fbpx

Пошматований триколор, документи окупантів і уламки ракет: фото з унікальної виставки

Головна Сторінка » Пошматований триколор, документи окупантів і уламки ракет: фото з унікальної виставки

У Києві відкрили виставку “365 днів”. У колекції представлені трофеї й памʼятні сувеніри, що подарували Благодійному фонду Сергія Притули українські захисники.

Виставка працює щодня у мистецькому просторі Д12, повідомили в пресслужбі фонду.

“З перших днів цієї масштабної фази російсько-української війни Фонд Сергія Притули отримує трофеї та пам’ятні сувеніри від підрозділів Сил Оборони. За рік сформувалась потужна колекція таких предметів. Ми називаємо її “руснявим кутком”, і в ньому безліч цікавих історій від наших захисників. Фонд уперше експонує цю колекцію для всіх охочих у мистецькому просторі Д12″, – ідеться у повідомленні.

У колекції є все – від сухпайка та одягу російських солдатів до збитих “Орланів” і уламків російського літака. Представлені також відстріляні гільзи й тубуси від снарядів, які використовує українська армія, розповіла Gazeta.ua Анна Гвоздяр, директорка фонду Сергія Притули.

“Кожна річ для нас цінна, адже усе це передали нам у фонд українські воїни. Декого з цих людей, на жаль, вже немає з в живих. Ми шануємо кожного і пам’ятаємо про їхній внесок у ту майбутню велику перемогу, яка складається з маленьких перемог: знищеного російського танка, збитої ракети, розбомбленого складу, де ворог зберігав снаряди”, – каже Гвоздяр.

Gazeta.ua відвідала виставку рідкісних трофеїв і пропонує переглянути фотопідбірку.

Серед експонатів можна знайти рідкісні уламки, особисті документи російських окупантів та службові записки. У військових записах є плани обстрілів і наступальних операцій.

“Найбільше вразив щоденник росіянина, де він пише про підготовку до атаки ще 23 лютого 2022 року”, – сказала під час екскурсії асистентка комунікаційного відділу фонду Лілія Брезгунова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Краса та мужність: 50 потужних фото українських захисниць

Також представили картини українських художників, повʼязані з війною і незламністю українців.

“На виставці є три “мілітарних” експонати, які можна придбати. Це тубуси від снарядів натівського зразка, розписані українськими художницями. Дві роботи Ксенії Островерхової ми продаємо, а роботу Соні Морозюк розігруємо на аукціоні. Усі виручені кошти будуть спрямовані на потреби Сил оборони України. Решта експонатів “руснявого кутка” після виставки повернуться у наш офіс на Олеся Гончара, 65″, – додала Анна Гвоздяр.

У п’ятницю, 24 лютого, минув рівно рік від повномасштабного вторгнення російської армії в Україну.

З нагоди цієї трагічної дати, у світі були заплановані низка акцій на підтримку України та її народу. Gazeta.ua зібрала добірку заходів до роковин великої війни у різних країнах світу.

Generated by Feedzy