Потрібно 100 годин на предмет

Головна Сторінка » Потрібно 100 годин на предмет

 Школярі найчастіше звертаються до репетиторів із математики, української, англійської, німецької мов, фізики, хімії, географії, каже 40-річна Ірина Степенко, голова об’єднання репетиторів України.

Як пандемія вплинула на послуги репетиторів?

 Ринок змінився. З’явилося багато онлайн-продуктів, компаній, що спеціалізуються на підготовці до ЗНО. Переважно пропонують групове онлайн-навчання, вебінари. Ці компанії занижують ціни. Встановлюють такі, за які професійний репетитор не працюватиме. Стало складно працювати через подібні курси. Там учні просто слухають лекцію. Отримують домашнє завдання. Дуже багато комп’ютеризації, ігрових форматів. Але це не можна назвати репетиторством, коли годину-дві приділяють увагу дитині. Враховують особливості сприймання матеріалу, запам’ятовування, прогалини в знаннях.

Індивідуальні заняття ефективніші?

 Звісно, різниця велика. Опрацювання матеріалу дуже відрізняється. Якщо учень знає тему, закріплюємо її на практиці. Буває, що одинадцятикласник не засвоїв матеріал п’ятого-шостого класу. Тоді викладач проробляє з ним тему стільки часу, скільки потрібно. В групі якісно засвоїти все не вдасться. Наприклад, один учень відсот­ки не знає взагалі, другий на відмінно. А третій має середні знання. Результат теж буде середній.

За вартістю групові та індивідуальні заняття відрізняються?

 Перші це 100150 гривень за годину. Другі 250600. Вартість залежить від регіону, розміру населеного пункту. Від самого репетитора як оцінює свою роботу.

Рівень знань учня може впливати на ціну?

 Він впливає на кількість годин, необхідну для якісної підготовки. Когось можна підтягнути за 1015 занять. А комусь знадобиться 60100 годин. Підготовка до ЗНО повинна вимірюватися не місяцями чи роками, а саме годинами. Часто чую ми рік готувалися, а результат не той. Мовляв, поганий викладач. Аналізуємо кожен випадок. Виявляється, школяр мав один урок на тиждень із репетитором. Тобто займався 4 години на місяць. Цього дуже мало, щоб якісно підготуватися до ЗНО. В середньому для опанування програми потрібно 80100 годин.

Чому діти не можуть скласти ЗНО, маючи шкільні знання?

 Школа зараз не виконує своєї функції. Вона не вчить дітей навчатися. Є сайт, де можна пройти тести до ЗНО, відео на ютюбі, шкільні уроки. Тож учні можуть підготуватися і скласти тестування. Але не вистачає двох речей. По-перше наполегливості. Коли школяр сам присвячує певний час підготовці з кожного предмета. По друге діти не вміють навчатися. Не знають, як це самостійно робити.

Можна скласти тести на 190 балів і більше без репетиторів?

 Можна. Головне виробити певний графік. На підготовку з кожного предмета чітко розрахувати години. Має бути не менше 100. Учень бере програму міністерства, обирає необхідні теми. Потім сідає за тести, завдання, бачить свої результати. Проте якщо щось не зрозумів, то немає в кого перепитати. Репетитор потрібен, щоб пояснити незрозумілі моменти на прикладі, задачі.