Повітряні сили прокоментували заяву британської розвідки про літаки А-50

Головна Сторінка » Повітряні сили прокоментували заяву британської розвідки про літаки А-50

Росіяни застосовують літаки А-50 з перших днів війни.

Так в ефірі телемарафону речник командування Повітряних сил Збройних сил України Юрій Ігнат прокоментував повідомлення британської розвідки про прискорення РФ інтеграції своїх літаків А-50 та зенітно-ракетних комплексів С-400, а також можливого розміщення окупантами цих літаків ближче до лінії фронту.

“А-50 застосовують окупанти з перших днів війни. На півночі, а зараз і частіше в акваторії обох морів. Це літак дальнього радіолокаційного виявлення. Його завдання і полягає в тому, щоб виявляти повітряні цілі. Він підіймається високо. Чим вище підіймається літак, тим далі він може бачити вглиб нашої держави”, – пояснив Ігнат.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський анонсував важку зиму

А-50 може використовувати свій радар для виявлення ворожих літаків на великих відстанях завдяки висоті польоту.

Ігнат додав, що не знає, як роботу цього літака можна поєднати з С-400.

“Це командний пункт, пункт управління фактично в повітрі, який забезпечує інформацією російські війська. Він це вже робить з перших днів війни”, – зауважив речник.

Росія занепокоєно готується до постачання західних винищувачів Україні. Наразі окупанти прискорили інтеграцію своїх літаків ДРЛО А-50 та ЗРК С-400 (за класифікацією НАТО – MAINSTAY D).

Британська розвідка вважає, що РФ може піти на великий ризик і розмістити літак А-50 ближче до лінії фронту, щоб ефективно використовувати його нову роль.

Росія, ймовірно, вперше почала використовувати літак раннього попередження та керування повітряним рухом А-50 для визначення цілей над Україною для свого ЗРК дальньої дії SA-21 (C-400). Це доповнює основне завдання А-50 щодо координації дій винищувальної авіації.