Пояснили, чи можна вступити до ВНЗ без військового квитка

Головна Сторінка » Пояснили, чи можна вступити до ВНЗ без військового квитка

У 2023 році для військовозобов’язаних осіб однією з вимог до зарахування у ВНЗ є подання до приймальної комісії військово-облікових документів.

Під час вступної кампанії багатьох цікавить питання, які документи потрібні для вступу, тож адвокат Андрій Карпенко роз’яснив, чи можна вступити до ВНЗ без військового квитка, передає ТСН.

“Кабінет міністрів затвердив нові правила військового обліку, в яких визначений і порядок вступу до навчальних закладів. У МОН України також визначили ключові норми та основні новації щодо прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2023 році. Зокрема кожний ВНЗ розробляє правила прийому, в яких обов’язково повинен міститися порядок надання вступниками військово-облікових документів”, ідеться в повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ВНЗ Європи чекають українських абітурієнтів: як хлопцям виїхати за кордон

З метою ведення персонального військового обліку державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації здійснюють:

доведення до призовників, військовозобов’язаних та резервістів правил військового обліку під особистий підпис під час прийняття на роботу (навчання);

надсилання у семиденний строк з дня видання наказу про прийняття на роботу (навчання), звільнення з роботи, завершення навчання (відрахування із закладу освіти) до відповідних районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, підрозділів Служби зовнішньої розвідки повідомлень про зміну облікових даних призовників, військовозобов’язаних та резервістів;

перевірку у громадян під час прийняття на роботу (навчання) наявності військово-облікового документа або відображення в електронній формі інформації, що міститься в таких документах з використанням мобільного додатка “Дія”.

прийом на роботу (навчання), взяття на персональний військовий облік призовників, військовозобов’язаних та резервістів здійснюється тільки після взяття їх на військовий облік у районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, органах СБУ, підрозділах Служби зовнішньої розвідки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мобілізація в Україні. Кого насамперед призиватимуть у серпні

Тобто для вступу повинно бути достатньо приписного свідоцтва. Але ситуація дещо інша, якщо вступнику виповнилося 25 і більше років.

Нещодавно нардепи прийняли законопроєкт, яким зменшили граничний вік перебування громадян на військовому обліку призовників з 27 до 25-річного віку. Зниження призовного віку означає, що на військовий облік військовозобов’язаних візьмуть 25 та 26 річних юнаків, що дозволить призивати їх у межах загальної мобілізації. Такі військовозобов’язані повинні мати військовий квиток або тимчасове посвідчення.

Тому за словами адвоката вступати до ВНЗ абітурієнтам від 25 років повинні дозволити з приписним посвідченням. А от для зарахування вимагатимуть тимчасове посвідчення військовозобов’язаного. Водночас, як поведе себе приймальна комісія ВНЗ важко спрогнозувати, додав Карпенко.

Верховна Рада продовжила воєнний стан і загальну мобілізацію в Україні на 90 діб до 15 листопада 2023 року.

У травні Верховна Рада продовжила дію воєнного стану і загальної мобілізації в Україні до 18 серпня.

Режим воєнного стану діє в Україні з 24 лютого минулого року.