Пояснили паузу в застосуванні РФ крилатих ракет “Калібр”

Пояснили паузу в застосуванні РФ крилатих ракет “Калібр”

У Чорному морі спостерігається 13 листопада один російський корабель. Ще один чатує в Азовському морі.

У Військово-морських силах Збройних сил України пояснили паузу у застосуванні росіянами крилатих ракет “Калібр” для завдання ударів по об’єктам в Україні, передає Gazeta.ua.

“Щодо пунктів базування, важливим є той момент, що ворог вже з Новоросійська вимушений періодично перекидувати свої одиниці і перешвартовувати в Туапсе, тому що повинен змінювати місце стоянки. Як ви розумієте, причального фронту там не вистачає. Логістичне обслуговування кораблів залишилась в окупованому Севастополі”, – сказав речник ВМС України Дмитро Плетенчук в ефірі інформаційного марафону.

Ворог стикнувся з проблемою відсутності логістики. Через це спостерігається така велика пауза у використанні ракет.

“Вони не можуть завантажувати “Калібри” у Новоросійську. Відповідно зараз, поки вони цю проблему не вирішать, в принципі, застосовувати їх вони фактично не можуть”, – наголосив Плетенчук.

Він підкреслив, що зараз небезпечно окупантам повертатися до Севастополя для навантаження ракет на кораблі. Росіяни накопичують ракети і перебувають в очікуванні зимового періоду.

“Враховуючи, що ВПК не можуть поставити в тій кількості, про яку ворог мріє, вони мають витримувати такі паузи”, – додав речник ВМС.

Розпочалася 628-ма доба широкомасштабної збройної агресії Російської Федерації проти України. На фронті протягом доби відбулося 69 бойових зіткнень.

Противник продовжує ігнорувати закони та звичаї ведення війни, використовує тактику терору, завдає ракетних та авіаційних ударів, здійснює обстріли з реактивних систем залпового вогню не тільки по військових, а й по численних цивільних об’єктах нашої держави. Водночас авіація Сил оборони завдала чотирьох ударів по районах зосередження особового складу, озброєння та військової техніки РФ. Також протиповітряною обороною знищено одну керовану авіаційну ракету Х-59.