Пожежа на Осокорках: кияни не довіряють забудовникам

Пожежа на Осокорках: кияни не довіряють забудовникам

Стихійне та незаконне будівництво є давньою проблемою головного міста країни. Відсутність Генерального плану розвитку і вплив забудовників на формування муніципалітету має свої наслідки. Місто втрачає свої позиції комфортного мегаполісу, про що свідчить критичний стан комунального господарства, аварії в метро, відсутність місць для паркування та інш.

Пожежа на Осокорках стала каталізатором нового конфлікту. Пам’ять про Київ як місто, що потопає в зелені з могутнім і чистим Дніпром є складовою ідентичності мешканців столиці. Зазіхання на природню та історичну спадщину сприймається як загроза та продовження варварських тенденцій нашого часу.

Масштабне загорання унікальної природної зони викликало потужну реакцію не тільки активістів, що роками боролися за створення заповідної території на Позняках, а й мешканців, що живуть в різних районах Києва. Депутати Київради від правлячої партії висловили солідарність з киянами і закликали до перевірки причетності компаній-забудовників. Так, “Слуга Народу” Ксенія Семенова оперативно зреагувала: “Масштабний підпал на Осокорках, горять заказник “Осокорківські луки” і заказник “озеро Тягле”. Буду дуже нав’язливо слідкувати за розслідуванням причин пожежі”. У Києві масштабна пожежа у парку Осокорки – фото | Новини на Gazeta.ua

Відповідь на питання “кому вигідно?” асоціюється у громадського сектору з девелоперкою Владою Молчановою. “Stolitsa Group вже зараз забудовує частину території – за планом має з’явитися кількадесят багатоповерхових будинків. За інші ділянки зараз тягнуться суди, а це означає, що залежно від їхнього рішення на них також можуть вирости житлові квартали”, йдеться у розслідуванні Дмитра Сімонова Екопарк ”Осокорки”. Що і кого захищають у ньому громадські активісти | Українська правда (pravda.com.ua)

Недовіра киян до забудовників має як об’єктивні, так і суб’єктивні підстави. Адже крім зміни вигляду міста і не завжди в кращий бік, завдячуючи журналістам стає відомо про тіньовий вплив на владу в Києві та резонансні призначення. Так, розслідування Bihus.info показує картельний стиль політики будівництва в столиці Хто після Кушніра? Київміськбуд очолив “інженер” забудовниці Молчанової – партнерки Столара-Кушніра (youtube.com)

Давня співпраця Молчанової з партією “Батькіщина” накладає публічні зобов’язання щодо інтересів містян, а не лише власного будівельного бізнесу.  Чи є заява Stolitsa Group про бажання знайти винних в пожежі на Осокорках щирим наміром чи лише піар-ходом буде з’ясовано, зважаючи на теперішній потенціал громадського контролю в Києві.