Пожежі в Туреччині: експерти розповіли, чи повернуть гроші українцям за путівки

Пожежі в Туреччині: експерти розповіли, чи повернуть гроші українцям за путівки

Незважаючи на пожежі у деяких районах Туреччини, українці масово не відмовляються від путівок і летять на курорти. У разі відмови від заброньованого туру доведеться сплатити туроператору понесені ним витрати.

Про це розповіли експерти ринку. Зазначається, що пожежі сильно не вплинули на потік туристів з України до Туреччини.

“99,9% туристів летять на відпочинок, адже моменти з пожежами стосуються лише кількох місць. Та і всі критичні моменти в Туреччині взяті під контроль. Відмови є, але їх небагато. Якщо турист відмовляється від туру, то це буде відбуватися з урахуванням фактично понесених витрат туроператора – на авіаквитки і проживання в готелі”, – сказав в коментарі директор туристичної фірми “Поїхали з нами” Олег Кулик.

За його словами, після того як клієнт повідомляє про відмову, турагент намагатиметься продати тур іншим. У разі успішного продажу туристу повернуть кошти. А якщо ні, то компенсація залежить від того, виставить готель штраф за відмову від бронювання чи ні.

Також експерти ринку очікують, що проблема з пожежами буде короткострокова і не спричинить паніки серед українців, які наразі відпочивають на курортах в Туреччині.

“Наразі туристів з небезпечних зон переселяють в інші готелі. Я вважаю, що там турки роблять все можливе. Хтось просить повернути їх додому раніше, але масових запитів від людей, які хочуть повернутися в Україну немає. Звичайно ситуація впливає на потік туристів, але це ніяк не вплине на ціни на курорти в інші країни”, – сказав президент Української Асоціації туристичних агенцій Антон Рудіч.