Правила вступу до аспірантури змінять. Стрімко зросла кількість чоловіків-студентів

Головна Сторінка » Правила вступу до аспірантури змінять. Стрімко зросла кількість чоловіків-студентів

Міністерство освіти і науки змінює правила вступу до аспірантури у 2024 році.

Причина – стрімко зросла кількість чоловіків-студентів призовного віку. Про це повідомив міністр Оксен Лісовий.

“Не є таємницею, що в останні два роки стрімко зросла кількість чоловіків-студентів призовного віку, які раптом згадали, що їм треба друга чи третя вища освіта, аспірантура чи докторантура. Жага до знань – це чудово. Фіктивне навчання – ні. Тож змінюємо правила вступу на аспірантуру у 2024”, – заявив міністр.

Єдиний вступний іспит залишається, сказав Лісовий.

“Прохідний бал у частині ТЗНК (тестів загальної навчальної компетентності. – Gazeta.ua) – 160. І ця частина є обовʼязковою для допуску до вступних випробувань закладу чи установи”, – повідомив міністр.

Іноземна мова складається і є обовʼязковою для вступу до магістратури, але не обовʼязковою для допуску до вступу до аспірантури, сказав.

“Однак зріз знань та загальний рівень побачимо та проаналізуємо”, заявив Лісовий.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вулицями ходять тисячі фізично здорових чоловіків, переповнені спортзали. Людей на фронті треба міняти, інакше війну не виграємо – офіцер ЗСУ

Вступити на контракт до аспірантури можна буде лише на заочну або вечірню форми, які не дають право на відстрочку, сказав міністр.

“Акцент – на якість освіти, тому пріоритезуємо денну форму. І для того, щоб не відрізати можливість вступу для справжніх, вмотивованих та здібних, збільшуємо кількість місць на бюджеті – з 3 200 до 7 000”, – заявив Лісовий.

Доповнюється.