fbpx

Прем’єр-міністр Нідерландів зробив заяву щодо надання Україні F-16

Прем’єр-міністр Нідерландів зробив заяву щодо надання Україні F-16

Передача винищувачів F-16 Україні буде наступним кроком від союзників та партнерів.

Але поки що багато країн вагається через позицію США. Про це в ефірі телемарафону повідомив прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте.

Чиновник зазначив, що для постачання американських винищувачів в Україну необхідно створити відповідну коаліцію, як у випадку з Leopard 2, та узгодити це питання.

Такий процес, за словами прем’єра, триває кілька тижнів.

“F-16 це дійсно буде наступний крок. Це буде великий наступний крок. Але ми орієнтуємося на майбутнє або гарантуємо, що ви отримаєте все, що потрібно, поки у вас буде потреба. Тому ми також сказали, що в цьому питанні немає табу. Але F-16 виробляються в США, а вони проти поставок F-16 в Україну. Багато країн вагається через це”, пояснив він.

Він зазначив, що для того, щоб завершити цю дискусію, вона має бути непублічною, оскільки в іншому випадку дебати триватимуть довго.

“Зараз це велика дискусія після того, як було узгоджено Leopard 2. Зараз мова про винищувачі F-16 та інші. Поки що немає висновку, буде це чи ні, але ми дивимося вперед і схиляємось до цього. У нас немає табу”, заявив прем’єр.

П’ять членів Палати представників США з Республіканської і Демократичної партії тиснуть на президента Джо Байдена, щоб він передав Україні винищувачі F-16.

Законодавці написали лист Байдену. З його змістом ознайомилось Politico.

Вони наголошують, що сучасні літаки можуть стати вирішальними для контролю над українським повітряним простором цього року.

Сполучені Штати Америки вітатимуть рішення інших країн передати Україні винищувачі. У США вважають суверенним правом кожної держави приймати рішення щодо поставок Києву літаків МіГ-29 або інших бойових машин, заявив під час брифінгу в Вашингтоні координатор Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі.

Generated by Feedzy