Президент Хорватії зробив скандальну заяву про гасло “Слава Україні”

Президент Хорватії зробив скандальну заяву про гасло “Слава Україні”

Відомий проросійськими поглядами президент Хорватії Зоран Міланович заявив, що гасло “Слава Україні” має таке ж походження, як і вигук хорватських усташів крайнього правого угруповання, яке діяло в країні під час Другої світової війни.

Під час церемонії вручення нагород міста Міланович прокоментував журналістам використання правими силами гасла усташів “За дім готові”, яке офіційно заборонене у Хорватії. Про це пише N1.

“Нема різниці між “За дім готові” та “Слава Україні”. Це вигук найрадикальніших шовіністів Західної України, які співпрацювали з нацистами й убили тисячі євреїв, поляків. Не хочу таке чути в Хорватії”, заявив він.

Міланович також заявив, що його не цікавить, що деякі лідери “підсіли” на гасло “Слава Україні”.

“Хай вигадають інше привітання”, додав хорватський президент.

Гасло “Слава Україні” (та відповідь “По всій землі слава”) існує щонайменше з ХІХ століття, а поширення набуло ще в Армії Української Народної Республіки початку ХХ століття, звідки перейшло до пластових організацій.

Президент Хорватії Зоран Міланович відомий своїми антиукраїнськими заявами.

30 січня він закликав не порівнювати ситуацію Косова з анексією Криму, заявивши, що Крим ніколи більше не буде українською територією.

Торік Міланович заявив, що Україні не місце в НАТО й усіма силами заважатиме будь-якому залученню Хорватії до конфлікту між РФ і Україною.