Президент звернувся до нації у День гідності та свободи

Головна Сторінка » Президент звернувся до нації у День гідності та свободи

Президент звернувся до нації у День гідності та свободи.

Рік за роком, крок за кроком Україна робить усе, щоб у колі зірок на прапорі ЄС, що символізує єдність народів Європи, сяяла й наша зірка – зірка України, заявив 21 листопада Володимир Зеленський, передає Gazeta.ua.

“10 років тому ми розпочали нову сторінку боротьби. 10 років тому українці провели свій перший контрнаступ – проти беззаконня, спроби позбавити нас європейського майбутнього, проти нашої неволі. Тільки сильні можуть бути єдиними. Єдиними, щоб стати вільними. Вільними, щоб бути гідними. Заради нових часів. З Днем гідності та свободи, сильний народе сильної країни! Слава Україні”, – написав він у соцмережах, додавши щемливе відео.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: День гідності та свободи: як починались дві революції у фото

Перед започаткуванням Дня гідності та свободи в Україні на офіційному рівні відзначали День свободи – 22 листопада – на честь Помаранчевої революції. Це свято було запроваджене президентом Віктором Ющенком. Його наступник Віктор Янукович у 2011 році скасував відзначення цього дня. Об’єднав його з Днем соборності. Так було встановлено День соборності та свободи.

День гідності та свободи почали відзначати з 2014 року – в річницю початку Євромайдану. Відповідний указ підписав п’ятий президент України Петро Порошенко. В документі йдеться, що свято встановлене 21 листопада з метою утвердження в Україні ідеалів свободи та демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття.

То ж цього дня українці вшановують людей, які під час Революції Гідності та Помаранчевої революції стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини й громадянина, національних інтересів держави та її європейського вибору. Дякують усім, хто зі зброєю в руках відстоює не лише ідеали двох революцій, а саме право України на життя. Вшановують також пам’ять усіх, хто поліг під час революційних подій і в подальшій збройній боротьбі за українську державу.