Коли почнуться переговори щодо вступу України у ЄС

Коли почнуться переговори щодо вступу України у ЄС

Офіційні переговори щодо вступу України до Євросоюзу повинні початися цього червня.

Про це повідомила президентка Європарламенту Роберта Метсола під час візиту до Києва.

“Переговори про вступ мають розпочатися якнайшвидше, і я оптимістична щодо того, що переговорна рамка може бути схвалена державами-членами ЄС у червні. Європейський парламент допомагатиме Україні всіма можливими способами рухатися вперед європейським шляхом”, – сказала вона під час брифінгу з президентом Володимиром Зеленським.

Україна залишиться пріоритетом Євросоюзу. Метсола додала, що Європарламент “був першою європейською інституцією, яка закликала надати Україні статус кандидата, а потім – почати переговори про вступ”.

Вона додала, що ЄС підтримує всі 10 пунктів “мирного плану” України.

“Ми сподіваємося, що саміт миру в Швейцарії дасть практичні результати. Нам потрібен мир разом зі справедливістю, свободою і гідністю. Тут нічого не може бути вирішено без згоди України”, – підсумувала президентка Європарламенту.

Країни Євросоюзу планують узгодити нове поповнення спецфонду для фінансування військових поставок в Україну. Йдеться про 5 млрд.

Угода ЄС відкриває нові можливості для відшкодування постачання зброї Києву. Фонд був важливою частиною європейських військових постачань Україні.