Про реформування статуту ООН заявив представник України

Про реформування статуту ООН заявив представник України

Статут ООН не зазнав змін з 1973 року, тому не відповідає сучасним викликам та завданням, які постають перед організацією.

Документ потребує перегляду та нової редакції, йому вкрай потрібне реформування, вважає постійний представник України в ООН Сергій Кислиця.

Перша редакція статуту була прийнята в 1945 році та після чого по 1973 рік вона зазнавала змін п’ять разів та відповідала на ті виклики, які поставали перед ООН.

“Але процес внесення поправок зупинився 48 років тому, незважаючи на те, що світ XXI століття не можна порівняти зі світом 1973 року. Карта світу кардинально змінилася, і такі штучні створення, як Радянський Союз, пішли у минуле. Вони зникли з карти світу, але все ще перебувають у Статуті ООН”, – нагадав дипломат.

Однією з ключових змін Кислиця вважає обмеження права вето постійного члена Радбезу ООН, в яких країна є учасником.

“Цілком недоречно, що постійний член Ради безпеки має привілей користуватися правом вето при розгляді ситуацій, в які він безпосередньо залучений як сторона конфлікту”, – наголосив Кислиця.

Також український постпред запропонував посилити представництво групи Східної Європи, оскільки вона одна з найменших у Радбезі – 23 держави представлені лише однією.