Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки сформулював 13 комплексних поправок до другого читання законопроекту №5599 про запобігання загроз національній безпеці, пов’язаних з надмірним впливом осіб, які мають значний економічний або політичний вага в суспільному житті (олігархів), які враховують понад 200 народних депутатів.
Про це повідомив представник Президента в Конституційному Суді, член Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський.
Зокрема, більш чітко сформульовані критерії внесення осіб до реєстру олігархів і наслідки цього.
“За результатами обговорення в робочій групі рішенням комітету сформульовано 13 комплексних поправок, які враховують понад 200 пропозицій, що надійшли до комітету після першого читання”, – йдеться в повідомленні.
За словами Веніславський, зокрема, враховано багато суттєві положення, які зробили застосування критеріїв цього закону чіткіше, а також унеможливили уникнути внесення в реєстр олігархів осіб, які мають значний вплив на економічне і політичне життя країни.
“Ми уточнили дуже багато визначень. Доповнили перелік посадових осіб, які не були враховані в першій редакції. Уточнили наслідки внесення особи до реєстру олігархів. Тепер туди повинна подаватися інформація про підприємства, кінцевим бенефіціарним власником яких є ця особа”, – пояснив Веніславський.
У законопроекті, розповів парламентарій, також уточнено положення про заборону фінансування олігархами політичної діяльності, мітингів, політичних партій, заборону здійснення внесків до виборчих фондів політичних партій та кандидатів, крім власних, зазначив парламентарій.
За його словами, депутати суттєво поліпшили законопроект, і він може стати “ефективним інструментом в боротьбі з впливом олігархів на політичне життя країни”.
При цьому Веніславський нагадав, що відповідно до закону про регламент Верховної Ради, після того як профільний комітет проголосував за поправки в редакції, запропонованій комітетом, решта поправки вважаються відхиленими.