Програмний РРО це додатковий тягар, чи нові можливості для бізнесу?

Програмний РРО це додатковий тягар, чи нові можливості для бізнесу?

30 листопада 2021 року Верховна Рада України ухвалила Закон “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України з метою забезпечення збалансованості бюджетних доходів” (законопроект № 5600). Закон передбачає, що з нового бюджетного року всі споживачі в Україні мають право на отримання фіскального чеку, що обов’язково зобов’язує фізичних осіб-підприємців (ФОП) до використання реєстраторів розрахункових операцій (РРО).

Станом на 18 січня 2022 року, більш ніж 250 тисяч ФОП вже зареєструвалися і щоденно реєструється приблизно 10 тисяч нових ФОП, які впроваджують РРО або програмні РРО (ПРРО).

Більшість ФОП, які застосовують реєстратори, — це платники єдиного податку 2 та 3 груп, використовуючи програмні РРО (ПРРО).

В Україні працює 13 компаній, що пропонують програмні рішення для РРО, дозволяючи встановити програмний РРО на смартфон, комп’ютер або через веб-сайт. Можливе також встановлення ПОС-терміналів, що дозволяють здійснювати оплату картками з вбудованим РРО.

Програмне забезпечення РРО надає можливості для аналізу продажів, визначення найпопулярніших товарів, загальної виручки, динаміки продажів, управління правами касирів, реєстрації нових кас віддалено, ідентифікації осіб, відповідальних за певні процеси в бізнесі, можливості брендування чеків, а також введення коментарів щодо обслуговування клієнтів.

Впровадження РРО має на меті забезпечення прозорості економіки, запобігання ухиленню від оподаткування великим бізнесом через використання схем з ФОП.

Першим кроком для ФОП, які планують використовувати РРО та ПРРО, є їх реєстрація. Реєстрація РРО проводиться у контролюючому органі за основним місцем обліку суб’єкта господарювання та включає подання заяви, отримання рішення від податкової служби, резер

вування фіскального номера, опломбування РРО та отримання реєстраційного посвідчення. Процес реєстрації займає від 8 до 9 днів.

Реєстрація ПРРО є більш швидким процесом, що займає до 2 днів, та вимагає менше документації.

У разі виникнення питань щодо цього закону, процесу реєстрації РРО та ПРРО для ФОП або інших законодавчих новацій в Україні, адвокати Олег Ясинецький та Віталій Ковальчук із Києва готові надати професійну допомогу.