Кухонні дошки є незамінним елементом на кожній кухні, але їх догляд часто недооцінюють.
Щоб забезпечити тривалу службу та безпеку продуктів, важливо правильно чистити та дезінфікувати дошки після кожного використання.
Незалежно від матеріалу – дерево, пластик чи скло – кожен тип дошки потребує особливого підходу. Регулярне очищення, дотримання простих правил та правильне зберігання допоможуть уникнути розмноження бактерій і збережуть вашу кухонну дошку в ідеальному стані.
Кухар o_gorodnik розповів у своєму блозі, як правильно доглядати за деревʼяними кухонними дошками, щоб вони слугували вам якомога довше.
Миття
Після кожного використання ретельно мийте дошку вручну м’яким мийним засобом і теплою водою. Уникайте її занурення у воду, щоб запобігти розбуханню та розтріскуванню деревини.
Сушіння
Одразу після миття витріть дошку чистим рушником і дайте їй просохнути на повітрі. Найкраще ставити дошку вертикально для циркуляції повітря.
Дезінфекція
Для дезінфекції та видалення запахів посипте дошку грубого мелення сіллю, а потім потріть поверхню половинкою лимона. Залиште все на кілька хвилин, потім змийте теплою водою та висушіть.
Періодично протирайте дошку розчином білого оцту, щоб знищити бактерії.
Маскування подряпин і плям
Для видалення плям та подряпин посипте дошку харчовою содою та потріть вологою губкою чи тканиною. Промийте та висушіть її.
Якщо вам необхідно видалити старі плями на етапі натирання дошки сіллю та лимоном можете посипати ще содою і також потерти лимоном.
Більшість з нас любить покуштувати страви з риби. Але після її приготування відчувається неприємний запах.
Для того щоб запах риби не залишався на руках, не осідав на робочих поверхнях і на кухонних рушниках а тим більше щоб він не поширювався по всій квартирі, важливо дотримуватись кількох простих правил при приготуванні продукту.