Провал бліцкригу – ЗМІ дізналися, як Путін приймав рішення про вторгнення рік тому

Головна Сторінка » Провал бліцкригу – ЗМІ дізналися, як Путін приймав рішення про вторгнення рік тому

Кремлівське вище керівництво дізналося про рішення президента Росії Володимира Путіна почати повномасштабну війну з його ранкового телезвернення 24 лютого.

Спочатку він справді вірив, що може захопити Київ за кілька днів. Потім у вузькому колі визнав, що помилявся. Про це пише Financial Times з посиланням на свої джерела.

“Вище керівництво Кремля дізналося про вторгнення лише тоді, коли того ранку по телевізору побачило, як Путін оголосив про “спеціальну військову операцію”, йдеться у статті.

Пізніше того ж дня кілька десятків олігархів зібралися в Кремлі на зустріч.

“Усі були повністю розгублені”, розповів присутній там.

Один з олігархів запитав у міністра закордонних справ Сергія Лаврова, чому Путін ухвалив таке рішення. Той не зміг відповісти. Олігарх запитав, як Путін міг спланувати масштабне вторгнення у крихітному колі.

“У нього є три радники Іван Грозний, Петро Перший і Катерина Велика”, передав олігарх слова Лаврова.

Путін планував, що російські війська захоплять Київ протягом кількох днів у порівняно безкровному бліцкригу. Але коли план провалився, Путін не виказав бажання відступити.

“Ідея ніколи не полягала в тому, щоб сотні тисяч людей померли. Усе пішло взагалі не так”, сказав колишній високопоставлений російський чиновник.

Диктатор шукав нові обґрунтування, щоб виправдати військові зусилля. Казав, що у нього не було іншого вибору, окрім як продовжувати вторгнення за будь-яких умов.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як розпадатиметься Російська Федерація після поразки в Україні: що пише світова преса

“Він сказав близьким людям: “Виявилося, ми були абсолютно не готові. В армії бардак. У нашій промисловості безлад. Але добре, що ми дізналися про це саме зараз, а не тоді, коли до нас вдереться НАТО”, сказало джерело.

Люди з оточення Путіна розповідають, що він став ще більш ізольованим після початку вторгнення.

“Сталін був лиходієм, але хорошим менеджером, тому що його не можна було обманути. Але ніхто не може сказати Путіну правду. Люди, які нікому не довіряють, починають довіряти дуже невеликій кількості людей, які їм брешуть”, розповіла одна з колишніх довірених осіб диктатора.

2014 року також приховав від радників намір захопити Крим. Він нібито спланував окупацію з міністром оборони Сергієм Шойгу та трьома високопосадовцями служби безпеки.

Радники виступили проти окупації Криму, але Путін їх не послухав. Коли Захід не завдав міцного удару у відповідь, Путін переконався, що ухвалив правильне рішення.

З 2014 року найближче оточення Путіна скорочується. Його ізоляція поглибилася з пандемією Covid-19.

У розпал пандемії Путін не контактував з відносно ліберальними й прозахідними довіреними особами. Він пробув перші кілька місяців у резиденції у Валдаї зі своїм другом імперцем Юрієм Ковальчуком. Журналісти пишуть, що саме він надихнув Путіна на думку про його історичну місію утвердження величі Росії.

“Він дійсно вірить у все, що він говорить про сакральність і Петра Першого. Він думає, що його запам’ятають, як Петра”, сказав колишній високопосадовець.

Кум Путіна Віктор Медведчук наполягав, що українці будуть раді приходу окупантів. Планували, що президент-втікач Віктор Янукович виступить з відеозверненням, у якому “передав би владу” в Україні Медведчуку за підтримки Росії.

21 лютого президент РФ Володимир Путін заявив, що Росія призупиняє участь у договорі про стратегічні наступальні озброєння. Президент США Джо Байден назвав це рішення “великою помилкою”.

А генсек НАТО Єнс Столтенберґ закликав Росію переглянути рішення про призупинення участі у договорі зі США про стратегічні наступальні озброєння.