Проводи Масляної: чого не можна робити сьогодні

Головна Сторінка » Проводи Масляної: чого не можна робити сьогодні

Сьогодні, в останній день масляного тижня, за народними традиціями, прийнято влаштовувати Проводи Масляної.

Колись збиралися народні гуляння та ярмарки, кульмінацією яких було спалення опудала зими. Gazeta.ua нагадує про значення цього свята, основні його традиції та заборони.

Масляний тиждень цього року тривав із 20 лютого. А неділя ‒ останній день перед Великим постом. Цей день ще називали Проводами зими. У давнину влаштовували народні гуляння з танцями, піснями та різними забавами. Звісно, була традиція їсти млинці. А прощання із холодами та всім недобрим, що сталося за рік, символізувало спалення опудала зими.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Прощена неділя: теплі листівки та вірші для рідних і близьких

Цього дня також прийнято ходити ходити на цвинтар, щоб пом’янути померлих рідних. Слід усіх пробачати та самому просити пробачення. Тому неділю перед Великим постом також називають Прощеною.

Як і весь масляний тиждень, у неділю не можна їсти м’яса. За народними повір’ями, не можна також сумувати, щоб не накликати на себе неприємності.

Категорично цього дня не можна відмовляти в допомозі, лаятися і лихословити. Заборонено також різати млинці ножем.

Натомість прийнято дарувати близьким власноруч приготовлені млинці. Із ними здавна ходили один до одного в гості.

Прощена або Сиропусна неділя ‒ це останній день Масляного тижня або, як його ще називають, Колодія чи Масниці. Відразу після прощеної неділі починається Великий піст. Головна традиція Прощеної неділі ‒ просити пробачення у рідних та близьких. Конкретну вину при цьому не формулюють. Співрозмовник і без того усе зрозуміє.