Чому Путін хоче заспокоїти росіян – ISW

Чому Путін хоче заспокоїти росіян – ISW

Диктатор Володимир Путін зараз намагається вгамувати занепокоєння російського суспільства через економічні наслідки воєнних дій.

Путін прагне збалансувати суперечливі дії Кремля, щоб сформувати в суспільстві очікування тривалого конфлікту з Росією, як повідомляє Інститут дослідження війни (ISW).

Аналітики наголошують, що на 12-му з’їзді Федерації незалежних профспілок Росії в Москві 4 квітня російський лідер заявив про високий майбутній попит на людські ресурси та про очікувану нестачу робочих рук в країні.

Диктатор також стверджував, що дефіцит робочої сили в Росії є “абсолютно очевидним” і що для Росії “критично важливо” підвищити продуктивність праці, модернізувати та автоматизувати різні галузі економіки, включаючи промисловість, сферу послуг та агропромисловий комплекс.

За словами Путіна, перед Росією стоїть вибір: “або імпортувати робочу силу з-за кордону, або підвищити продуктивність праці”. Російський лідер зазначив, що країні необхідно звернутися до міграції для розв’язання проблеми нестачі працівників. Це може бути сигналом для російських ультранаціоналістів припинити заклики до антимігрантської політики, особливо після інциденту в “Крокус Сіті Холл”.

ISW раніше вказував, що антимігрантська політика може посилити нестачу робочої сили в Росії та завадити зусиллям країни щодо мобілізації, а російська влада малоймовірно повністю відповість на вимоги ультранаціоналістів скоротити імміграцію через воєнний стан.

Путін також заявив, що Росія не перейшла на воєнну економіку, але її економіка “досить збалансована” і виконує всі соціальні обов’язки, наголосивши на зосередженні уряду на розвитку оборонної промисловості.

Аналітики вважають, що твердження Путіна про стан економіки в залежності від регіону є невірним, оскільки Росія поступово мобілізувала свою оборонну промисловість для підтримки агресії проти України.

Росія витрачає значну частину свого бюджету на оборону. Президент Польщі Анджей Дуда попереджав, що Путін планує перевести Росію на військову економіку з метою атаки на НАТО у 2026-2027 роках.

За даними ISW, Кремль не може швидко перейти на повну економічну мобілізацію, як це робив СРСР під час Другої світової війни, попри використання міфів про Велику Вітчизняну війну.

Кремль прагне зміцнити внутрішню підтримку вторгнення в Україну та створити страх на Заході, одночасно запевняючи росіян у економічній та соціальній стабільності, щоб уникнути суспільного невдоволення.

Речник Кремля Дмитро Пєсков, міністр оборони Сергій Шойгу та міністр закордонних справ Сергій Лав

ров збільшують інформаційний тиск, спонукаючи Україну до переговорів та змушуючи Захід боятися і стримуватися.

Аналітики ISW вважають, що Росія продовжує готуватися до можливого конфлікту з НАТО.